Pierwszy mecz siatkarek Pałacu o półfinał już w piątek

W pierwszym meczu w Łodzi przeciwko zespołowi Grot Budowlani pałacanka Tamara Gałucha weszła na zmianę w II secie, ale potem pociągnęła grę zespołu, zdobyła 12 punktów i statuetkę MVP. Dariusz Bloch
Siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet zagrają jeszcze od 4 (minimum) do 11 meczów (maksimum). Wszystko zależy od postawy na parkiecie podopiecznych Piotra Mateli.

W niedzielę Pałac grał ostatni mecz sezonu zasadniczego w Radomiu, a już w piątek zacznie rywalizację w play-off w Łodzi.

Oficjalny termin meczów ćwierćfinałowych Ligi Siatkówki Kobiet to 24, 28 i 31 marca, ale na potrzeby transmisji w Polsacie Sport ta faza rozgrywek została „rozciągnięta” i I runda play-off zacznie się już w piątek, 22 marca, o godz. 17.30 meczem Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz na parkiecie zespołu Grot Budowlani Łódź.

Drugi mecz w Bydgoszczy - 28 marca (czwartek). Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka w półfinale Chemik Police (1. miejsce).

W drugiej parze 1/4 zagrają: (3) ŁKS Łódź - (6) BKS Profi Credit Bielsko-Biała (niedziela, godz. 17.30, Polsat Sport). Zwycięzca o finał zmierzy się z Developresem Rzeszów (2. miejsce).

Rywalizacja toczyć się będzie do 2 wygranych (ew. trzecie mecze w obu parach w Łodzi).

Budowlani na koniec sezonu zasadniczego zajął 4. miejsce z 46 pkt (17 zwycięstw - 5 porażek), w setach 57:33. Wyniki Budowlanych: 3:0 (6x), 3:1 (4), 3:2 (7), 2:3 (2), 1:3 (2), 0:3 (1).

Bilans Pałacu to 5. miejsce - 42 pkt (14-8) i 50:35 w setach. Wyniki: 3:0 (6), 3:1 (5), 3:2 (3), 2:3 (3), 1:3 (2), 0:3 (3).

Przypomnijmy jak obydwa zespoły grały ze sobą w tym sezonie. W 7. kolejce w Łodzi pałacanki sprawiły niespodziankę, wygrywając 3:1 (26:24, 16:25, 25:23, 25:23).

Statuetkę MVP odebrała wtedy Tamara Gałucha. Ale w Pałacu tytułów MVP na koncie ma najwięcej Ewelina Krzywicka (5), ona też jest najlepiej punktującą zawodniczką zespołu: 341 pkt (średnia 15,5/mecz).

Z kolei w 18. kolejce w „Łuczniczce” łodzianki zrewanżowały się z nawiązką, wygrały 3:0, choć nie bez problemów (25:23, 25:22, 27:25). MVP: Jovana Brakocevic-Canzian (najlepiej punktująca w całej LSK - 458, średnia 20,8).

Zatem bilans dwumeczu jest remisowy, z małym wskazaniem na Budowlanych. Ale jak mówił trener Piotr Matela zaraz po tym jak zespół Pałacu zapewnił sobie awans do czołowej szóstki: - W play-off sezon zaczyna się właściwie od początku.