Pierwszy krok Franz Astorii do I ligi

Maciej Pieszczyński tadeusz nadolski
Wczoraj w pierwszym meczu finału play off II ligi (grupa A) bydgoski zespół pokonał u siebie 84:67 AZS Politechnikę Poznańską i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 1-0.

W pierwszych fragmentach spotkania gospodarze zaprezentowali szybką i urozmaiconą grę. Po 4 minutach bydgoszczanie prowadzili 15:5.

Akademicy nie potrafili nawiązać walki z gospodarzami, którzy świetnie grali w obronie, skutecznie uniemożliwiając ataki gościom. Bardzo dobrze grali przede wszystkim Mateusz Bierwagen (12 pkt w pierwszej kwarcie) oraz Sebastian Laydych (10 pkt w tej części). Dobra gra w pierwszej odsłonie uśpiła nieco bydgoszczan w drugiej, bowiem po 3 minutach goście odrobili 8 punktów, dzięki obronie strefowej. „Asta” jednak szybko odnalazła swoje tempo z pierwszej kwarty, nadal dobrze grał Bierwagen, a świetnie grę prowadził Paweł Lewandowski (4 asysty w pierwszej połowie) i do przerwy bydgoszczanie wygrywali 44:37.<!** reklama>

Drugą połowę rozpoczęła ponownie skuteczna gra Franz Astorii. Nadal dobrze grał Laydych, a cenne punkty dołożył Adrian Barszczyk. Goście jednak celnie rzucali z dystansu, nie pozwalając bydgoszczanom powiększyć przewagi. AZS PP lepiej rozpoczął ostatnią kwartę i szybko dogonił „Astę” na jeden punkt. W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie, którzy pokonali rywali 84:67.

Świetne spotkanie rozegrali Laydych (24 pkt, 10 zb.), Bierwagen (18 pkt, 11 zb.) i Lewandowski (14 pkt, 8 as.)

Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Poznańska 84:67 (29:14, 15:23, 19:17, 21:13). Franz Astoria: Laydych 24 (1x3), Bierwagen 18, Lewandowski 14 (1), Barszczyk 12, Szyttenholm 4 oraz Czyżnielewski 5, Pagacz 4, Rąpalski 3, Gierszewski 0, Szafranek 0, Andryańczyk 0 i Raczyński 0.

Przypomnijmy, że zwycięzca tej konfrontacji awansuje do I ligi, a przegrany rywalizować będzie w barażach z wicemistrzami dwóch pozostałych grup.