Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Udane zmagania w Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym rozpoczął Kamil Kasperczak. Urodzony w 2000 roku Polak w pierwszych tegorocznych zawodach wspomnianego cyklu, które odbywały się w Kairze, zajął najwyższe w karierze, trzecie miejsce.

Największy sukces w karierze Kamila Kasperczaka

Kasperczak w przeszłości stawał już co prawda na podium, nigdy jednak nie zdarzyło się to w indywidualnej rywalizacji Pucharu Świata. W listopadzie ubiegłego roku (a także w 2019 r) zdobył choćby srebrny medal ME do lat 24 w sztafecie mieszanej, w 2022 roku z kolei był członkiem drużyny seniorskiej, która została wicemistrzem Europy. Nasz zawodnik może pochwalić się także brązowym medalem letnich igrzysk olimpijskich młodzieży (2019) w rywalizacji sztafet mieszanych, a także tytuł mistrza Europy do lat 19 (2018 r.) w tej samej konkurencji.

Początek rywalizacji w Kairze nie wskazywał na tak udany finał w wykonaniu Polaka. Do półfinału nasz zawodnik awansował z ostatniego dającego promocję miejsca w grupie. Znacznie lepiej poradził sobie w półfinale, w którym zajął drugie miejsce grupie (identyczna liczba punktów co zwycięzca - Egipcjanin Moutaz Mohamed).

Trzecie miejsce Kasperczaka, Maliszewska blisko podium

W finale Kasperczak bardzo dobrze poradził sobie w szermierce, w której uzyskał drugi wynik. Dobrze poszło mu także w jeździe konnej (zdobył maksymalną liczbę punktów) i nawet słabsza postawa w pływaniu (13. lokata) wciąż stawiała go w komfortowej sytuacji. Ostatecznie zmagania zakończył na trzeciej pozycji, odpierając szaleńczy atak Francuza Jeana-Baptistę Mouricii, który w biegu połączonym ze strzelaniem uzyskał najlepszy czas.

W finale wziął udział także inny nasz przedstawiciel - Łukasz Gutkowski, który ostatecznie zajął 15 miejsce. Z kolei w rywalizacji pań blisko podium była Anna Maliszewska, która uplasowała się na czwartej pozycji.