Zobacz wideo: 500 plus. Od lutego 2022 nowy nabór - wnioski tylko online

Pandemia spowodowała, że w 2020 i 2021 roku przyjęcia pierwszokomunijne zostały albo przełożone, albo odbywały się, lecz towarzyszyły im obostrzenia. Wreszcie w 2022 roku pierwsze komunie są organizowane zgodnie z harmonogramem. Skoro nie ma ograniczeń, rodzice nie ograniczają się także finansowo. U tych, którzy mają pieniądze, to żaden problem zapłacić za gości w restauracji czy kawiarni bądź zamówić catering do domu. Są jednak tacy, którzy funduszy nie mają, a komunię na bogato wyprawiają.
2/3 rodziców przyznaje, że zależy im na wystawnej uroczystości, natomiast więcej niż co czwarty (26,5 procent) jest skłonny z tego powodu się zapożyczyć. Tak wynika z nowych badań Krajowego Rejestru Długów.
- Na odbicie liczą hotele, restauracje i firmy cateringowe, zadłużone na 272 mln zł - informują w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Kredytowej. - Podobne nadzieje ma też branża beauty z długiem wynoszącym 37,3 mln zł.
KRD zapytał rodziców dzieci pierwszokomunijnych o wydatki związane z przyjęciem. Szczegóły - w naszej fotogalerii. Uwaga: do tekstu wykorzystaliśmy zdjęcia ilustracyjne. Osoby na nich pokazane nie wiążą się z tematem artykułu.