Pedersena powrót po 3 latach

Redakcja
Jarosław Pabijan
Nicki Pedersen wygrał Grand Prix Finlandii w Tampere, drugą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Ostatni raz Duńczyk wygrał zawody cyklu GP prawie 3 lata temu - 28 lipca 2012 roku triumfował w chorwackim Gorican.

Drugi w Tampere był Tai Woffinden, na najniższym stopniu podium stanął Andreas Jonsson. Ostatni w finale dojechał Jarosław Hampel (zakończył turniej z dorobkiem 11 pkt).

W półfinale odpadł Krzysztof Kasprzak (10 pkt), szesnasty był Maciej Janowski (2).

Zawody rozgrywane na sztucznym torze nie były dobrą promocją żużla. O zwycięstwie w wyścigu decydował start i rozegranie pierwszego wirażu. Nawierzchnia rozsypywała się, było sporo dziur. Żużlowcy bali się karambolu i jeździli asekuracyjnie. Odległości między zawodnikami były często bardzo duże.

W 12. biegu upadł Tomas Jonasson. Szwed nie dokończył zawodów, narzekał na ból lewego kolana.

Liderem klasyfikacji generalnej został Woffinden (22 pkt). Za nim Pedersen (19) i Hampel (18). Kasprzak jest dziewiąty (13), a Janowski piętnasty (5).

Kolejna runda w przyszłą sobotę w Pradze.