Paweł Wojciechowski halowym mistrzem Polski

Andrzej Szkocki/Polska Press
W Toruniu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. 9 medali wywalczyli reprezentanci Kujawsko-Pomorskiego. Dało to 2. miejsce w rywalizacji województw. Mogło być lepiej, ale na start w grodzie Kopernika nie zdecydowali się Marcin Lewandowski z Zawiszy (800 lub 1500 metrów) oraz Iga Baumgart-Witan z BKS (400).

W niedzielę czwarty dla regionu złoty krążek wywalczył Paweł Wojciechowski. Tyczkarz Zawiszy wygrał z najlepszym swoim wynikiem w tym sezonie - 5.70. Trzeci był jego kolega klubowy Mateusz Jerzy (5.40).

Ostatni medal - srebrny - był udziałem Patryka Sieradzkiego z Zawiszy (800 metrów).

W finale sprintu na 60 metrów przez płotki mieliśmy dwóch zawiszan, ale żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium. Kacper Schubert był czwarty (7.88), a Dominik Bochenek zajął szóste miejsce (8.19). Identyczna sytuacja miała miejsce w finale 200 metrów: 4. Adrian Brzeziński (MKL Toruń), 6. Bartosz Zieliński (Zawisza).

Przypomnijmy, że w sobotę medale dla naszego regionu zdobyli: Marika Popowicz-Drapała (Zawisza, 60 m, złoto), Remigiusz Olszewski (Zawisza, 60 m, złoto), Norbert Kobielski (MKS Inowrocław, wzwyż, złoto), Katarzyna Sokólska (Zawisza, 60 m, srebro), Kamila Przybyła (Zawisza, tyczka, srebro), Jakub Doroszewski (BKS, trójskok, brąz).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0