9 lutego 1926 roku do zamieszek doszło przed budynkiem urzędu pośrednictwa pracy przy ul. Grodzkiej. Tłum około 300 bydgoszczan poszukujących pracy obrzucił interweniującą policję kamieniami i butelkami, a następnie przemaszerował na Okole.
9 lutego 1929 roku odbyła się pierwsza ogólnopolska transmisja radiowa przedstawienia operetkowego z Teatru Miejskiego w Bydgoszczy. Wystawiono działo K. Milloeckera - „Gasparone”. Transmisję zrealizowała ekipa rozgłośni z Poznania.
9 lutego 1938 roku staraniem Rady Artystyczno-Kulturalnej w auli gimnazjum Mikołaja Kopernika wystąpił z wieczorem autorskim wybitny polski reportażysta Melchior Wańkowicz, autor niedawno wydanej książki „Na tropach Smętka”. Wańkowicz odczytał fragmenty swojej nowej książki „Siłaczka kresowa”.
9 lutego 1954 roku z funkcji przewodniczącego Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy zwolniony został Józef Lipert, zajmujący to stanowisko od stycznia 1953. Dymisja odbyła się zaocznie na sesji WRN. „Zwracaliśmy szereg razy uwagę na zaniedbywanie i lekceważenie swoich obowiązków. Mimo upominania, tow. Lipert nie zmienił swego stosunku do pracy (...) Zbyt dużo czasu poświęcał na polowania” - mówili krytycy. Tego samego dnia na tę funkcję powołano Jerzego Domińskiego, warszawiaka o pochodzeniu robotniczym, przedtem działacza partyjnego w Kielcach.
9 lutego 1957 roku rozpoczęła się trwająca do końca marca fala zachorowań bydgoszczan na trychinozę wywołana spożyciem zakażonej pasożytami kiełbasy polskiej pochodzącej z Zakładów Mięsnych, która wywołała w mieście panikę. W sumie zatruciu uległo ok. 100 osób, jednak u wszystkich choroba miała łagodny przebieg. Chorych ulokowano w specjalnie utworzonym oddziale przy ambulatorium w Łęgnowie.
9 lutego 1958 roku w sali Kinoteatru przy ul. Dwernickiego wystąpiła para znanych tancerzy – Barbara Bittnerówna i Witold Gruca.
5 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Bydgoszczy. W 201...
9 lutego 1962 roku odbyło się pierwsze walne zgromadzenie nowo powstałego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy. Przewodniczącym oddziału obrano Bolesława Winiarskiego.
9 lutego 1969 roku po raz trzeci w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpił z recitalem słynny polski pianista mieszkający w Szwajcarii, Witold Małcużyński. Tym razem zagrał utwory Claude'a Debussy'ego, Ferenca Lista i Fryderyka Chopina.
9 lutego 1974 roku w Myślęcinku zainstalowany został w czynie społecznym przez członków Związku Młodzieży Socjalistycznej przy „Binstalu” pierwszy w regionie orczykowy wyciąg narciarski typu „Janosik” o długości 350 m. Niestety, do jego uruchomienia tej zimy nie doszło z powodu braku śniegu.
9 lutego 1979 roku student ostatniego roku ATR, korzystając z złego zabezpieczenia pieniędzy w kasie uczelni w budynku przy ul. Grodzkiej, włamał się w nocy do pomieszczenia, skąd zabrał 800 tysięcy złotych. Sprawca został na drugi dzień ujęty dzięki śladom obuwia, jakie po sobie zostawił.
Tego samego dnia w teatrze Polskim wystąpił z przedstawieniem „Stabat Mater” Polski Teatr Tańca z Poznania kierowany przez Conrada Drzewieckiego.
9 lutego 1981 roku przy ul. Brzozowej otwarto jeden z największych ówczesnych supersamów w mieście o powierzchni handlowej 420 m kw.
9 lutego 1990 roku w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpił zespół Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, który wykonał m.in. koncert altówkowy autorstwa dyrygenta.
9 lutego 1995 roku w autobusach Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy pojawiły się pierwsze wyświetlane elektronicznie tablice z informacją o numerze linii i przystanku docelowym.
9 lutego 2006 roku w Niemczech zmarł Wilfried Samel, wielki miłośnik Bydgoszczy, urodzony w tym mieście w 1944 roku (opuścił miasto w styczniu 1945), dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma „Bromberg” wydawanego przez związek bydgoszczan (Bidegast Vereinigung) w Wilhelmshaven, organizator zjazdów niemieckich bydgoszczan, autor przewodników po mieście, pilot niemieckich wycieczek po Bydgoszczy.
9 lutego 2008 roku Adam Sowa otworzył lokal gastronomiczny przy ul. Mostowej w nowo wybudowanych kamienicach, przywracających poprzedni kształt ulicy, zmienionej przez wyburzenie przez okupantów w 1940 roku zabudowy wschodniej jej strony.
9 lutego 2011 roku w Bydgoszczy zmarł w wieku 67 lat znany jazzman, trębacz, Andrzej Przybielski, który koncertował razem m.in. z Czesławem Niemenem, Andrzejem Kurylewiczem, Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Komedą.
Pirat drogowy jedzie ul. Toruńską w Bydgoszczy
