Pałacanki nie zwalniają ręki, a to znaczy, że... [ZDJĘCIA]

Akcja pałacanek pod siatką. Pierwsza z prawej rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz (MVP). Tomasz Czachorowski
W pierwszym secie meczu z Legionovią siatkarki Pałacu długo się męczyły i wygrały tylko 25:23...

Siatkarki bydgoskiego Pałacu są na dużej fali wznoszącej. Zagrały drugi mecz we własnej hali, wygrały trzeci kolejny mecz (i znowu za trzy punkty, tym razem bez starty seta), a po pięciu kolejkach Orlen Ligi zajmują 4. miejsce!

Dopisały zawodniczki Pałacu, dopisali też kibice. Właśnie za ta frekwencję na trybunach „Łuczniczki” i gorący doping dziękowała po meczu rozgrywająca Pałacu Marlena Pleśnierowicz, która wybrana została MVP spotkania.

- Pierwszy set był troszkę nerwowy, byłyśmy spięte i tak naprawdę popełniałyśmy zbyt dużo błędów własnych. Bodajże 11, a zespół z Legionovia tylko dwa. Ale to otwarcie było najważniejsze. No a potem to ju z zupełnie inaczej podeszliśmy do gry, bardziej zdecydowanie i skuteczniej. Dobra passa trwa i mam nadzieję, że będzie trwała jak najdłużej.

Trener Adam Grabowski zapytany, czy to Pałac grał tak dobrze, czy może Legionovia tak słabo, odpowiedział: - Nigdy nie oceniam zespołu rywalek, patrzę tylko na swój zespół i mogę się tylko cieszyć, że dziewczyny zrealizowały to, co sobie założyliśmy. Przede wszystkim nie mieliśmy takich przestojów, jak w poprzednim meczu w Sopocie. Obserwuje tę ligę dokładnie od początku sezonu i jedno jest pewne: króluje jeden element, czyli zagrywka. Kto dobrze serwuje ten przeważnie wygrywa.

Z kolei trener przyjezdnych Robert Strzałkowski był zniesmaczony grą swojego zespołu.

- Słowo "przegraliśmy" nie pasuje do tego meczu. Używajmy mocniejszych słów. Po prostu Pałac dał nam takiego łupnia, że szkoda gadać. Moje zawodniczki wzrostowo przeważały na parkiecie, ale nie miało to żadnego przełożenia na grę i wynik. A Pałac po prostu zagrał swoje. Te poprzednie wyniki to nie jest przypadek, bydgoski zespół idzie w dobrym kierunku.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia 3:0 (25:23, 25:16, 25:15).

Pałac: Jagodzińska (7), Misiuna (13), Krzywicka (13), Kuligowska (6), Śmieszek (11), Pleśnierowicz (3), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska (1), Portalska, Maternia (3) i Bałdyga.

Legionovia: Mikołajewska (4), Chojnacka (4), Połeć, Grabka (1), Bociek (9), Skiba (3), Adamek (libero) oraz Pacak (4), Grzelak, Rasińska (5), Wawrzyniak i Bączyńska.

W następnej kolejce Orlen Ligi pałacanki pojadą do Rzeszowa (mecz w sobotę).