Joachim Przybył
W Łodzi Pałac musiał radzić sobie bez Agaty Witkowskiej
W Łodzi Pałac musiał radzić sobie bez Agaty Witkowskiej Dariusz Bloch
Druga porażka siatkarek Pałacu w Tauron Lidze. Na pocieszenie został wybrany po blisko dwóch latach oczekiwania set w meczu przeciwko ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź - Pałac Bydgoszcz (25:19, 25:22, 21:25, 25:19)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Sikorska, Paluszkiewicz, Witowska, Łyszkiewicz, Justka (l) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz.

Ten mecz otwierał drugą kolejka Tauron Ligi. Na początek w Łodzi zmierzyły się dwie drużyny, które źle zaczęły sezon. ŁKS Commercecon zaskakująco łatwo przegrał z Grot Budowlanymi, a Pałac Bydgoszcz we własnej hali uległ Developresovi Rzeszów.

Pałac nie był faworytem, a w dodatku musiał radzić sobie bez swojej podstawowej libero. Tuż przed meczem klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Agatą Witkowską i pozyskaniu Magdaleny Saad, która grała w Bydgoszczy w sezonie (2021/22). W Łodzi zagrała jednak 21-letnia Aleksandra Justka.

Pierwszą partię łodzianki wygrały dość gładko, ale w 2. emocji było już znacznie więcej. Bydgoszczanki potrafiły zmusić rywalki do błędów i prowadziły 9:6. Łodzianki w końcu odrobiły straty, objęły prowadzenie 17:16, a potem powiększyły przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Wydawało się, że bydgoszczanki w tym meczu stać będzie jedynie na mocne otwarcia w poszczególnych partach. W trzeciej wygrywały 8:4, ale znowu bardzo łatwo roztrwoniły przewagę. Tym razem jednak potrafiły odpowiedzieć (18:15), zmuszając gospodarzy do przerwy na żądanie. Łodziankom to niewiele pomogło, tym bardziej, w kilku ważnych akcjach same posłały piłkę w aut. Jak przypomniał serwis Tauron Ligi, Pałac poprzednio seta z ŁKS ugrał... 594 dni temu.

W czwartym secie Pałac rozpoczął od prowadzenia 5:4, ale potem ŁKS popisał się serię 9:3. Od tego momentu to łodzianki rządziły na parkiecie.