
Takie są objawy cichego udaru mózgu. Bardzo łatwo je pomylić
Cichy udar mózgu - jest trudny do wykrycia, ale istnieją pewne objawy, które mogą wskazywać, że dana osoba go przeszła. Niestety bardzo często symptomy mylone są z objawami starzenia się...
Oto na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przeczytajcie! ▶▶

Z cichym udarem mózgu - tak samo jak w przypadku udaru niedokrwiennego, mamy do czynienia, gdy skrzep zablokuje naczynie krwionośne i odetnie dopływ krwi do naczyń nerwowych w mózgu. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku "zwykłego" udaru niedokrwiennego, skrzep blokuje dopływ krwi do takich rejonów mózgu, które odpowiadają za istotne funkcje życiowe. Wówczas najprawdopodobniej dojdzie do zauważalnego pogorszenia stanu, który skończy się szybką hospitalizacją i postawieniem diagnozy.
W przypadku cichego udaru mózgu dochodzi do uszkodzenia takich rejonów, które nie da oczywistych objawów. ▶▶

Zaburzenia koordynacji ruchów, kłopoty z równowagą.
Częste upadki mogą być sygnałem ostrzegawczym, że przeszliśmy cichy udar mózgu. Powody zaburzeń równowagi mogą być oczywiście inne - ale zawsze powinny być skonsultowane z neurologiem.

Osłabienie chwytu dłoni, osłabienie mięśni
Jeśli zauważasz, że trzymanie przedmiotów - na przykład kubka z kawą, czy herbatą - sprawia ci trudność (a nie jest wynikiem jakiegoś urazu, bądź np. choroby reumatycznej), powinieneś to zgłosić lekarzowi. Kłopoty z posługiwaniem się przedmiotami powinny być sygnałem, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Warto zgłosić to lekarzowi.