Oskar Stachnik wicemistrzem świata U-20 w rzucie dyskiem [ZDJĘCIA]

Tadeusz Nadolski zdjęcia Paweł Skraba
Lekkoatletyka, mistrzostwa świata juniorów, BydgoszczLekkoatletyka, Oskar Stachnik rzut dyskiem Paweł Skraba
W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata U-20 w Bydgoszczy na podium stanął trochę niespodziewanie Oskar Stachnik.

W stawce 12 finalistów miał dopiero szósty wynik w tym sezonie. W niedzielę w konkursie rzutu dyskiem wywalczył srebrny medal. Zawodnik ULKS Uczniak Szprotawa uzyskał 62.83, co jest jego nowym rekordem życiowym, poprawionym aż o 1.77 m.

Zwyciężył reprezentant Kataru Mohamed Ibrahim Moaaz (63.63), a brąz wywalczył Białorusin Hleb Żuk (61.70). Konrad Bukowiecki, mistrz i rekordzista świata w pchnięciu kulą, rzucił na odległość 59.71 (a więc gorzej niż w kwalifikacjach – 60.31)), co dało mu 5. miejsce.

W ten sposób dorobek medalowy biało-czerwonych na MŚ zamknął się na liczbie cztery. Wcześniej złoto wywalczyli wspomniany już Bukowiecki oraz oszczepniczka Klaudia Maruszewska, natomiast druga w sprincie na 100 m była Ewa Swoboda.Zobacz galerię: Ostatni dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata U-20 w Bydgoszczy