Komentując ul. Jordanowską, bydgoszczanie piszą w internecie, że czas na tej ulicy się zatrzymał, od lat wygląda tak samo, że nawierzchnia jest z XIX wieku. Wskazują też miejsca na innych osiedlach. - Miedzyń, ul. Janowiecka prowadząca na kładkę nad kanałem, już na wyjeździe z Nakielskiej mamy dziury głębokie na 10-15 cm. Kolejny internauta pisze o ul. Nowej: - Nawierzchnia nic specjalnego, ale nowe progi zwalniające oczywiście są…
Podobny przykład podał Czytelnik ze Szwederowa opisując ul. Jesionową: - Brakuje chodnika, a szczytem absurdu jest to, iż zamontowano progi zwalniające, ale nikt nie pomyśli o remoncie nawierzchni.
Mieszkańcy wskazują też inne ulice: Kapliczna, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Podleśna, Bagienna, Janikowska, Grodziska, Odrzańska, Sądecka, część ul. Gersona. - Zapraszam do Opławca lub Smukały. Tam jest dopiero Dziki Zachód - dodaje jedna z internautek.
Z drugiej strony, w potoku komentarzy, które zalały naszego redakcyjnego Facebooka znaleźliśmy też pozytywne przykłady. Ktoś zwraca uwagę, że na Miedzyniu zostały wyremontowane Legnicka i Jeżynowa a ostatnio Botaniczna. - Czyli coś tam próbują robić z tym Miedzyniem - pisze internauta.
Na stronie internetowej ZDMiKP w Bydgoszczy zamieszczony jest harmonogram równania dróg gruntowych, obejmujący rok 2019. Zapytaliśmy, jakie są tegoroczne plany w tym zakresie. - Większe prace na drogach gruntowych planujemy rozpocząć w kwietniu i wtedy przedstawimy zaktualizowany harmonogram. Obecnie wysłaliśmy pisma do gestorów sieci z prośbą o informacje, czy na analizowanych do napraw ulicach planują realizować również swoje inwestycje. Niebawem podamy listę dróg planowanych do utwardzenia - informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.
Drogowcy przypominają, że uzupełnieniem programu utwardzania dróg jest pilotażowy program nawierzchni ażurowych. - W tym roku zamierzamy go kontynuować. Do tej pory utwardziliśmy w ten sposób 17 odcinków ulic. Co roku na ten cel przeznaczamy ok. 3 mln zł - zapewnia Tomasz Okoński.
Mieszkańcy, którym zależy na utwardzeniu ulicy poza kolejnością wynikającą z wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych mogą korzystać z programu „Inicjatyw lokalnych”. Miasto gwarantuje wkład minimum 75 proc. kosztów inwestycji. - W ten sposób zrealizowanych zostało ok. 50 zadań, np. na Szwederowie zbudowana została nowa aleja przy dawnej łaźni pomiędzy ul. Skorupki i Orlą. Cześć ulic utwardzamy też w oparciu o BBO, np. w tej części miasta udało się przebudować fragment ul. Norweskiej, parking na Leszczyńskiego oraz utwardzić ul. Gersona - kończy rzecznik drogowców.
