Legia - Zrinjski. Oprawa, kibice, frekwencja na meczu
Grupa "Nieznani Sprawcy", organizująca doping i oprawy na Legii, poprosiła wszystkich kibiców, by przyszli na Żyletę pół godziny przed rozpoczęciem - po to, żeby zaplanowana choreografia została zaprezentowana zgodnie z planem.
No i się udało. Gdy piłkarze wyszli z tunelu, ich oczom ukazała się kartoniada na całą trybunę z hasłem podkreślającym niezłomność Warszawy - zwłaszcza podczas II wojny światowej.
- Jak zawsze kibice zadbali o piękną oprawę - stwierdził w komentarzu podczas transmisji w TVP Sport Jacek Laskowski. Mecz obejrzało około 25 tys. kibiców (aktualizacja: dokładna frekwencja wyniosła 24 616 osób).
Legia objęła prowadzenie w 14 minucie, gdy po rożnym trafił Rafał Augustyniak. Potem z karnego drugiego gola dołożył asystent, Josue.
Co ciekawe, ultrasi Legii zrezygnowali z pirotechniki. Za nią klub został zresztą ukarany już w tym sezonie, kiedy choćby podświetlono oczy goryla przedstawionego na sektorówce w czasie meczu z angielską Aston Villą.
Na meczu ze Zrinjskim obecna była tylko garstka kibiców z Bośni i Hercegowiny, co i tak należy uznać za sukces zważywszy na odległość i dzień roboczy. W sektorze gości naliczono około dwadzieścia osób, gdy wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Potem ta liczba wzrosła do osiemdziesięciu.
Kibice Zrinjskiego nie popisali się w drugiej połowie, kiedy rzucili odpaloną racę. Sędzia na moment przerwał zawody.
To bynajmniej nie koniec szczególnych opraw na Legii. W niedzielę (12 listopada) przyjeżdża w końcu Lech Poznań. Pod koniec miesiąca (25 listopada) Żyleta chce natomiast celebrować swoje 50-lecie istnienia - akurat podczas spotkania ligowego z Wartą Poznań.
Najwyższe frekwencje na Legii od lipca 2023:
- 27 801 osób - mecz Ligi Konferencji z Aston Villą (21 września)
- 27 312 osób - mecz el. Ligi Konferencji z FC Midtjylland (31 sierpnia)
- 27 079 osób - mecz PKO Ekstraklasy z Widzewem Łódź (3 września)

LIGA KONFERENCJI w GOL24
Najlepsze oprawy Legii Warszawa. Ranking TOP 10 z ostatnich lat
