OnlyBio Pałac Bydgoszcz zakończył sezon w Tauron Lidze na ósmym miejscu

Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz zakończyły sezon na ósmej lokacie
Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz zakończyły sezon na ósmej lokacie Arkadiusz Wojtasiewicz
W rewanżowym meczu o 7. miejsce w Tauron Lidze siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz ugrały we Wrocławiu z miejscowym #Volleyem tylko seta i nie odwróciły losów rywalizacji.

#VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1
Sety: 19:25, 25:15, 25:19, 25:15
#Volley: Muhlsteinova 2, Bidias 15, Witowska 11, Szczurowska 18, Bączyńska 13, Pacak 9, Saad (libero) oraz Stancelewska 3, Szady, Chorąża (libero).
Pałac: Nowakowska 8, Różyńska 10, Ter Brugge 8, Żurowska 15, Lewandowska 12, Bałdyga 3, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz 1, Justka (libero).

Bydgoszczanki po przegraniu pierwszego meczu w Bydgoszczy 0:3, aby wywalczyć siódmą lokatę, musiały w takim samym stosunku wygrać we Wrocławiu, a potem jeszcze "złotego seta" rozgrywanego do 15 punktów.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo podopieczne Jakuba Tęczy zwyciężyły w inauguracyjnym secie. Niestety, w kolejnych trzech partiach pałacanki nie były w stanie podjąć rywalizacji z wrocławiankami i wyraźnie przegrały.

Zobaczcie także

Krótko podsumowując sezon można stwierdzić, że jest postęp, bo po kilku latach przerwy bydgoski zespół dostał się do play off. Jednak bez wzmocnień nie uda się być nawet ligowym średniakiem, nie wspominając, o ekipach, które nadają ton rozgrywkom czyli zespołom z Łodzi oraz Rzeszowa i Polic.