DS
W derby regionu Olimpia Grudziądz pokonała Zawiszę Bydgoszcz 3:1. Po meczu kibice komentowali postawę obu zespołówAby przeczytać komentarze kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Łukasz Szalkowski
Piłkarskim wydarzeniem weekendu były derby Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz. Wnioski i komentarze? Korzystne dla grudziądzkiej drużyny.

Spotkanie rozgrywane w Grudziądzu cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, którzy obejrzeli całkiem ciekawe widowisko. Faworytem byli gospodarze, którzy są liderem rozgrywek i grają o awans. Beniaminek z Bydgoszczy nie zamierzał ułatwiać sprawy biało-zielonym. Niektórzy wietrzyli sensację, bo wiadomo, że "derby rządzą się swoimi prawami"...

Wszystko zaczęło się całkiem niespodziewanie, bo to niebiesko-czarni objęli prowadzenie po strzale Kamila Żylskiego już w 8. minucie. Potem obie ekipy miały swoje okazje do zdobycia bramek, ale zawodziła skuteczność. W końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Tomasz Kaczmarek. Po wznowieniu gry już w 50. minucie Olimpię na prowadzenie wyprowadził Jakub Bojas, dla którego to było 13. trafienie w sezonie. Od tego momentu grudziądzanie zyskiwali coraz większą kontrolę nad meczem. Ta przewaga była coraz większa od 78. minuty kiedy boisko musiał opuścić Piotr Okuniewicz, ukarany dwiema żółtymi kartkami. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Hubert Antkowiak, strzelając 11. gola w sezonie.

Jak spotkanie skomentowali kibice obu drużyn? Czytajcie w naszej galerii:

Po tej wygranej Olimpia dalej jest liderem i ma punkt przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg. Zawisza pozostał na 10. lokacie. W następnej kolejce grudziądzanie zagrają na wyjeździe, a zawiszanie podejmą Kotwicę.