Odwołanie rozgrywek Totolotek Pucharu Polski jest pokłosiem rozprzestrzeniającego się koronawirusa 2019-nCoV. Pandemia dotknęła całego świata, a zakażeń w naszym kraju jest już kilkadziesiąt.
Departament odwołał jak na razie tylko dwa spotkania. Pierwsze miało odbyć się 17 marca o godzinie 18:00 i miał to być pojedynek Miedź Legnica - Legia Warszawa. Drugie zawody to z kolei mecz Stal Mielec - Lech Poznań, które miało się planowo rozpocząć 18 marca o godzinie 18:00.
Nie wiadomo jednak, czy Totolotek Puchar Polski w sezonie 2019/20 został ODWOŁANY, czy tylko ZAWIESZONY. Znaczenie obu słów jest różne. Odwołanie oznacza niedokończenie pucharu, natomiast zawieszenie jest oznaką tylko czasowego przerwania gry i dokończenia spotkań w najbliższej przyszłości. "Dalsze informacje podamy w późniejszym terminie" dodano w informacji na Twitterze.
Do końca Totolotek Pucharu Polski zostało zaledwie pięć spotkań. Od tej edycji bowiem na wszystkich etapach rozgrywek gra się tylko jedno spotkanie. Pierwsze dwa ćwierćfinały udało się rozegrać przed oficjalnym ogłoszeniem pandemii - GKS Tychy przegrał u siebie z Cracovią 1:2, natomiast Lechia Gdańsk wygrała na swoim stadionie z Piastem Gliwice 2:1. Obrońcami pucharu z 2019 roku są właśnie lechiści.
W piątek podjęto również decyzję o odwołaniu meczów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi. Większość lig europejskich również zawiesza swoją działalność.
TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI w GOL24
Koronawirus. Oszacowaliśmy, ilu kibiców nie obejrzy marcowyc...
Rośnie liczba piłkarzy z koronawirusem. Polak obok światowyc...
