Każdy z nas ma w domu ulubiony mebel, który jest funckjonalny i praktyczny jednak czasy jego pięknego wyglądu dawno minęły. Co wtedy możemy zrobić? Na pewno nie wyrzucać na śmietnik! Takie meble można w łatwy i szybki sposób odnowić.
Metamorfoza komody – przygotowanie podłoża
Metamorfozę komody zaczynamy od pokrycia jej farbą w odpowiednim kolorze. Wybierzmy produkt odpowiedni do rodzaju podłoża, najlepiej jak to będzie szybkoschnąca emalia, która jest bezzapachowa i łatwo się ją aplikuje. Do pokrycia farbą komody najlepiej jest użyć pędzla, wałka lub przy większych powierzchniach zrobić to metodą natryskową. Jak już farba wyschnie, miejsca w których powstały nierówności należy delikatnie zeszlifować. Można do tego celu użyć szlifierki lub papieru ściernego.
Etap drugi – malowanie elementów dekoracyjnych
Etap drugi metamorfozy komody polega na zaaplikowaniu kolejnej powłoki, tym razem elementów dekoracyjnych. W celu stworzenia odpwoiedniego wzoru musimy okleić komodę taśmą. Ten zabieg ułatwi nam nanoszenie farby. Pamiętajmy, aby kierunek malowania był od taśmy, a nie pod nią. Jak już farba nam delikatnie przeschnie to usuwamy taśmę. Sprawdźmy czy nie zrobiły nam się zacieki.
Etap trzeci – malowanie dodatków
Na sam koniec zostało nam pomalowanie dodatków, czyli krawędzi szuflad komody oraz uchwytów. Zdecydowaliśmy się na kolor złoty, który świetnie będzie wyglądał na tej odrestaurowanej komodzie.