- Bardzo chciałem zostać w eWinner 1. Lidze ["Jaskółki" spadły do II ligi - dod. red.], a kiedy pojawiła się oferta z Bydgoszczy, to chciałem z niej skorzystać. Dobrze wiem, jaki to klub. Polonia jest świetnie poukładana i doskonale zarządzana. Długo się nie zastanawiałem - mówi w rozmowie z portalem polskizuzel.pl. - Rozmowy były trudne, bo Unia Tarnów chciała mnie zatrzymać. Z kolei mi zależało na tym, żeby się rozwijać i iść do przodu. Przede mną ostatni rok w gronie juniorów i bardzo chciałem spędzić go na zapleczu PGE Ekstraligi. Polonia to dla mnie szansa na rozwój i cieszę się, że ostatecznie tu wylądowałem.
Konieczny intensywnie trenuje przed sezonem 2022.
- Pracuję nie na 100, ale na 200 procent, by wypaść jak najlepiej. Zrobię wszystko, żeby Polonia miała ze mnie pociechę. Mogę zdradzić, że trenuję pięć razy w tygodniu. Sprzętowo też idziemy w przód. Kompletujemy bazę. Niczego nie powinno mi brakować - zapewnia.
- Bydgoski tor jest jednym z moich ulubionych obiektów w Polsce. Świetnie się tam czuję i jestem przekonany, że wraz z kolejnymi treningami, będę na nim coraz skuteczniejszy. Uważam, że to może być dla mnie duży atut - kończy.
Przypomnijmy, że występy w bydgoskiej Polonii Konieczny będzie łączył z jazdą w II-ligowej imienniczce z Piły (w roli tzw. gościa). Poszedł tym samym w ślady innego młodzieżowca naszej drużyny - Wiktora Przyjemskiego, który w przyszłym roku pojedzie na identycznych zasadach w Kolejarzu Rawicz.
Co ciekawe, obaj mogą spotkać się już w inauguracyjnym spotkaniu II ligi. Mecz Piła – Rawicz planowany jest na 9/10 kwietnia 2022.
