
Tragedia w Ursusie
"Ujawniono cztery ciała w jednym z budynków jednorodzinnych na terenie Ursusa; dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Prokurator w tym momencie prowadzi oględziny miejsca tego zdarzenia" - powiedział Banna.
Dodał, że zwłoki ujawnione zostały przez członków dalszej rodziny.
Przedstawiciel prokuratury przekazał, że obecnie nie może udzielić zbyt wielu informacji na temat zdarzenia. Oględziny miejsca - jak przekazał - potrwają od kilku do kilkunastu godzin i dopiero po nich będzie można ustalić, co się tam mogło wydarzyć.
To mogło być rozszerzone samobójstwo
Dopytywany o wstępne hipotezy, przedstawiciel prokuratury wskazał, że "tutaj niewykluczone jest tzw. rozszerzone samobójstwo".
"Ale to bardzo wstępna hipoteza. Musimy przeprowadzić oględziny; zobaczyć, jak to dokładnie na miejscu zdarzenia wygląda i dopiero później po zakończeniu wstępnych czynności formułować jakieś hipotezy" - dodał rzecznik.
Jedna z sąsiadek w rozmowie z "Faktowi" powiedziała, że w domu mieszkali rodzice i córka z zięciem. - Ci starsi mieli ok. 80 lat, a młodsi ok. 60. Z tymi drugimi czasem rozmawiałam. Mili ludzie - podkreśliła, dodając, że nigdy nie było słychać żadnych awantur.
"Fakt" rozmawiał z sąsiadami
Ciała mieli odkryć krewni. - Przyjechali ich synowie, pewnie na śniadanie wielkanocne i albo nie mogli dostać się do domu, albo do niego weszli i odkryli ciała - mówi cytowana sąsiadka.

Według "Faktu" sprawcą mógł być prawdopodobnie młodszy z mężczyzn. Miał zabić teściów i żonę, a następnie samemu popełnić samobójstwo.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Jeśli potrzebujesz pomocy, poszukaj jej
Możesz szukać jej w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK), które mają siedziby w każdym większym mieście. Jest tam udzialana pomoc psychologiczna, prawna, materialna. Część ośrodków jest czynna 24 godz./dobę i prowadzi noclegownie. POMOC jest udzielana bezpłatnie, nie trzeba być osobą ubezpieczoną.
W razie uporczywych i silnych myśli samobójczych, warto zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Do tego także nie jest wymagane ubezpieczenie NFZ. W sytuacjach nagłych lekarz przyjmie cię tego samego dnia.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu).
Dla dorosłych: 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).
Spis organizacji i jednostek świadczących pomocy można także znaleźć na www.samobojstwo.pl.
Źródło:
