Niesamowity mecz Zawiszy Bydgoszcz. Aż osiem (!) goli w Środzie Wielkopolskiej

Daniel Ludwiński
W rundzie jesiennej Zawisza wygrał z Polonią u siebie, a teraz triumfował na wyjeździe Dariusz Bloch
Ten mecz fani bydgoskiego Zawiszy z pewnością zapamiętają na długie lata. Ich klub po prostu rozbił Polonię Środa Wielkopolska i wygrał na wyjeździe aż 8:0.

W sobotnie wczesne popołudnie spotkały się drużyny będące sąsiadami w tabeli. Zarówno Polonia, jak i Zawisza, miały przed tym spotkaniem po 39 punktów, 11 wygranych, 6 remisów i 10 porażek. Gospodarze mogli się pochwalić minimalnie lepszym bilansem bramkowym: 35:33 wobec 38:37 gości. Mylili się jednak ci, którzy spodziewali się zaciętego widowiska.

Już pierwsza połowa potoczyła się po myśli Zawiszy i praktycznie rozstrzygnęła kwestię trzech punktów, choć i tak nie było to jeszcze to, czego świadkami publiczność była po przerwie. Już w 25. minucie wynik otworzył Robert Tunkiewicz, który wkrótce później podwyższył prowadzenie bydgoszczan. Jeszcze przed przerwą trafił Korneliusz Sochań i sytuacja naszej drużyny była komfortowa.

Po przerwie festiwal strzelecki Zawiszy trwał w najlepsze. Kibice Polonii byli świadkami, jak ich drużyna całkowicie poddaje się dominacji bydgoszczan. Ostatnie słowo miał wspomniany Tunkiewicz, autor-hat-tricka, który w końcówce ustalił wynik na 0:8. Tak wysokie zwycięstwa to doprawdy wielka rzadkość. Ze Środy Wielkopolskiej Zawisza wraca więc w wyśmienitym humorze.

Polonia Środa Wielkopolska - Zawisza Bydgoszcz 0:8 (0:3)