Niedziela będzie dla nas, czyli medalowe żniwa Zawiszy

Paweł Wojciechowski
Paweł Wojciechowski Andrzej Banas / Polska Press
W Lublinie zakończyły się 94. mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce

W niedzielę reprezentanci Zawiszy aż trzykrotnie stawali na podium.

Mistrzem Polski w skoku o tyczce został Paweł Wojciechowski. Drugi, z takim samym wynikiem 5.70, był Piotr Lisek z OSOT Szczecin.

Bez większych problemów bieg na 800 metrów wygrał Marcin Lewandowski. Zadanie miał ułatwione, bo jego najgroźniejszy rywal – Adam Kszczot startował w Diamentowej Lidze w Londynie.

Ostatni medal dla naszego regionu zdobył Dominik Bochenek, który był trzeci w biegu na 110 m ppł (13.79 – rekord życiowy).

Dodajmy jeszcze, że Adrianna Sułek z Zawiszy, która tydzień temu zdobyła w Tampere brązowy krążek juniorskich mistrzostw świata w 7-boju, w niedzielę wystartowała w Lulinie w dwóch konkurencjach: skoku w dal (7. miejsce) oraz biegu na 100 m ppł (4.).

Przypomnijmy, że wcześniej na podium stawali: Remigiusz Olszewski z Zawiszy (srebro na 100 m) oraz Iga Baumgart-Witan z BKS (brąz na 400 m)