Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz podejmuje KP Starogard Gdański.
Zawisza Bydgoszcz podejmuje KP Starogard Gdański. Dariusz Bloch
W meczu 6. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej Zawisza Bydgoszcz podejmował KP Starogard Gdański.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli przyjezdni, ale to niebiesko-czarni schodzili do szatni na prowadzeniu. Po zmianie stron to piłkarze Zawiszy dominowali na boisku, choć goście też mieli swoje okazje i przycisnęli szczególnie w końcówce. W meczu tym swoimi umiejętnościami wielokrotnie popisywać mogli się bramkarze obu zespołów. To jednak Michał Oczkowski zachował czyste konto, a na listę strzelców wpisał się jego brat - Mateusz.

Zawisza Bydgoszcz - KP Starogard Gdański 1:0

Bramka: Mat.Oczkowski (22).
ZAWISZA: Mich.Oczkowski - Mat.Oczkowski, Urbański, Paliwoda, Nowak - Sochań - Żylski (77. Fellipe), Dahms (58. Serwach), Koziara (77. Wędzelewski), Rugowski (58. Mielcarek) - Okuniewicz (77. Falciano).

Zawisza Bydgoszcz - KP Starogard Gdański

Relacja z meczu 6. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej.
13:5304.09.2022

Koniec meczu - Zawisza Bydgoszcz zwyciężył 1:0!

Zawisza zdobył kolejne 3 punkty do ligowej tabeli i zajmuje w niej drugie miejsce, tracąc do prowadzącej Olimpii Grudziądz tylko punkt.

13:5204.09.2022

90+2'

Łysiak nie pierwszy raz dośrodkowywał z rzutu wolnego. 11 graczy Zawiszy we własnym polu karnym opanowało jednak sytuację.

13:4904.09.2022

90'

Mecz potrwa jeszcze co najmniej 4 minuty. Taką decyzję ogłosił przed chwilą sędzia tego spotkania.

13:4804.09.2022

89'

Wyrównana walka, z mała optyczną przewagą gości. Piłkarze ze Starogardu Gdańskiego ostatkami sił dążą do wyrównania. Zawiszanie nie popełniają jednak większych błędów w organizacji gry w obronie.

13:4404.09.2022

85'

Oczkowski przerzuca piłkę na rzut rożny po strzale Banaszka. Po chwili duże zamieszanie pod bramką Zawiszy po rzucie rożnym - raz znów skuteczną interwencją popisał się bydgoski bramkarz, a później piłka odbiła się od jednego z obrońców. Ostatnie kilka minut to przebudzenie się graczy KP.

13:4304.09.2022

W meczu IV ligi kujawsko-pomorskiej Chełminianka Chełmno - Chemik Bydgoszcz nadal remis 1:1.

13:4204.09.2022

83'

Niecelny strzał Łysiaka z rzutu wolnego. To była dobra okazja KP Starogard do wyrównania.

13:3904.09.2022

80'

Zawiszanie zagrali agresywnie w obronie i przejęli piłkę w okolicach pola karnego gości. Falciano oddał strzał, ale był on bardzo słaby.

13:3704.09.2022

77'

Efektowne uderzenie Mączyńskiego z 16. metra. Piłka poszybowała minimalnie nad bramką strzeżoną przez Oczkowskiego.

13:3504.09.2022

76'

Na boisku pojawiają się Wędzelewski i Fellipe.

13:3404.09.2022

75'

Poprzeczka ratuje gości przed utratą bramki!

13:3304.09.2022

74'

Stępień trafia w słupek, ale już chwilę wcześniej sędzia nakazał grę od bramki Zawiszy. Piłka w momencie podania do strzelającego była już poza boiskiem.

13:2904.09.2022

71'

W ostatnich minutach Zawisza dominuje na boisku. Przekłada się to na sytuacje, ale na razie jeszcze nie na druga bramkę. Ta na pewno mocno uspokoiłaby poczynania bydgoskiej ekipy.

13:2704.09.2022

68'

Trzecia zmiana w zespole Zawiszy. Okuniewicza zastąpił Falciano.

13:2504.09.2022

66'

Trwa bombardowanie bramki gości. Bramkarz KP znów musiał interweniować, gospodarze domagali się także rzutu karnego, niecelnie uderzał też Okuniewicz.

13:2404.09.2022

65'

Świetne zagranie Okuniewicza do Serwacha. Młody gracz Zawiszy został jednak uprzedzony przez bramkarza ekipy gości.

13:2104.09.2022

63'

Świetnie zapowiadają się akcja KP.  Będący w środku pola karnego Łysiak, odegrał piłkę na lewo do Ochwata. Ten popisał się technicznym strzałem, ale Michał Oczkowski nie dał się zaskoczyć.

13:2004.09.2022

61'

Serwach urwał się na lewej stronie boiska, ale Nowaczek obronił ten strzał i zawiszanie mieli tylko rzut rożny. Po nim piłka trafiła na około 30. metr właśnie do Serwacha. Strzał młodego piłkarza był jednak bardzo niecelny.

13:1804.09.2022

59'

Po strzale Sochania jeden z graczy KP wybił piłkę zmierzającą do bramki. Mogło być 2:0.

13:1604.09.2022

58'

Na boisku pojawiają się Mielcarek i Serwach. Opuszczają je Rugowski i Dahms.

13:1504.09.2022

56'

Bardzo niecelny strzał Urbańskiego z okolicy 15. metra.

13:1204.09.2022

53'

Groźna akcja pod bramką gości, ale ostatecznie Nowaczek opanował sytuację.

13:1104.09.2022

51'

A na boisku na razie dość spokojnie. W między czasie żółtą kartką ukarany został Okuniewicz.

13:0904.09.2022

4 września, Zawisza mógł rozgrywać też swój mecz w 2016 roku. Wtedy to jednak pauzował w 2. kolejce rozgrywek... B klasy. Wcześniej była inauguracja z Wisłą Fordon.

13:0504.09.2022

46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

13:0304.09.2022

W ubiegłym sezonie Zawisza także rozgrywał swój mecz 4 września. Wtedy to bydgoszczanie ograli na wyjeździe Pogoń II Szczecin po golach Piotra Okuniewicza i Mateusza Oczkowskiego. Właśnie z Pogonią, niebiesko-czarni zagrają za tydzień. Relacja na żywo, wideo i zdjęcia na naszej stronie.

12:5204.09.2022

W meczu 4. ligi Chełminianka Chełmno remisuje do przerwy z Chemikiem Moderator Bydgoszcz. Więcej wyników z regionalnych boisk w poniższym materiale.

12:4904.09.2022

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 1:0!

12:4804.09.2022

45+1'

Bydgoszczanie domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia pozostał nieugięty. Nakazał grać dalej.

12:4604.09.2022