Nasze dziewczyny potwierdziły dominację w Polsce

KF
Na zdjęciu ze swym trenerem niewidomi reprezentanci KSN Łuczniczka: Katarzyna Świątek, Karolina Rzepa, Magdalena Rataj, Lesław i Renata Dominow z synem Kubą
Bowling. Karolina Rzepa i Katarzyna Świątek, niewidome zawodniczki KSN Łuczniczka Bydgoszcz, udowodniły, że należą w swojej kategorii do najlepszych w kraju.

Tym razem zanotowały znaczący występ w Pucharze Polski i Grand Prix w Opolu.

W lipcu w Łodzi Karolina Rzepa wywalczyła tytuł mistrzyni, a Katarzyna Świątek wicemistrzyni Polski w kategorii B1 (osób niewidomych) w bowlingu. W sierpniu w Opolu potwierdziły swój prymat w kraju zajmując dwa czołowe miejsca w Pucharze Polski. Do tego Rzepa dołożyła zwycięstwo w turnieju Grand Prix, a Świątek była trzecia.

Trzydniowa rywalizacja rozpoczęła się od eliminacji do finału Pucharu Polski. Z czterech zawodniczek KSN Łuczniczka, podopiecznych Kazimierza Fiuta, do czołowej czwórki zakwalifikowały się trzy: z pierwszego miejsca Rzepa - 659 pkt., z drugiego Świątek - 595 i z czwartego Magdalena Rataj (wszystkie absolwentki K-PSOSW nr 1 w Bydgoszczy) - 524 pkt. Na piątej pozycji uplasowała się Renata Domin - 485 pkt. Trzecia była natomiast Grażyna Krysiak - Grabowska z Karolinki Chorzów - 545 pkt. W półfinale (2 gry) Rzepa pokonała Rataj 244:179, zaś Świątek - Krysiak 167:151, w finale triumfowała Rzepa wygrywając ze Świątek 241:171, zaś w rywalizacji o 3. miejsce Rataj przegrała z Krysiak 176:203.

W gronie niewidomych mężczyzn do finału PP z 4. miejsca zakwalifikował się z dorobkiem 498 pkt. kolejny reprezentant KSN Łuczniczka Lesław Domin. Taką też lokatę zajął po grach finałowych ulegając w półfinale Zdzisławowi Koziejowi (Hetman Lublin) 141:300, a w pojedynku o 3. miejsce Tadeuszowi Kolbuszowi (Atut Nysa) 198:205.

W turnieju Grand Prix w kategorii B1 kobiet doszło do jednej zmiany w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce za Karoliną Rzepą - 670 pkt., zajęła Grażyna Krysiak-Grabowska - 477 pkt., a trzecie Świątek - 474 pkt. Czwarta była ponownie Rataj - 443, zaś piąta Domin - 429. U mężczyzn z kolei Lesław Domin z dorobkiem 558 pkt. wyprzedził Tadeusza Kolbusza - 556 pkt. zajmując 3. pozycję.