
4 stycznia 1922 roku „Gazeta Bydgoska” poinformowała o planach utworzenia akademii wyższych nauk społecznych, politycznych i handlowych w Bydgoszczy. W tym celu w połowie miesiąca do Bydgoszczy przybyć miał profesor UJ Rostworowski, kierownik krakowskiej szkoły nauk politycznych. Planów tych nigdy nie zrealizowano.

4 stycznia 1927 roku odbyło się zebranie organizacyjne zwolenników endecji w Bydgoszczy, na którym - w reakcji na przewrót majowy Józefa Piłsudskiego - powołano Obóz Wielkiej Polski. W zebraniu uczestniczyły 22 osoby, oboźnym grodzkim wybrano architekta Józefa Grodzkiego. Miesiąc później w Bydgoszczy zorganizowano zjazd Dzielnicy Zachodniej OWP, na które przyjechał osobiście Roman Dmowski. W 1932 roku organizacja ta została rozwiązana przez sanacyjne władze administracyjne.

4 stycznia 1937 roku miało miejsce otwarcie przy Teatrze Miejskim na pl. Teatralnym bydgoskiego studia Rozgłośni Polskiego Radia w Toruniu połączone z inauguracyjnym odczytem prezydenta miasta Leona Barciszewskiego o znaczeniu Bydgoszczy w życiu Pomorza nadanym na fali ogólnopolskiej.

4 stycznia 1939 roku Stowarzyszenie Architektów RP na zlecenie zarządu Bydgoszczy ogłosiło konkurs powszechny na szkicowy projekt gmachu nowego ratusza w Bydgoszczy. Termin składania prac wyznaczono na 7 marca, a główną nagrodą była suma 6000 złotych.