
W dawnym domu towarowym znajdującym się na rogu ulic Gdańskiej i Dworcowej wymieniona zostanie stolarka okiennej w wykuszu, od strony ul. Dworcowej. Koszt prac szacowany jest na 33 tysiące złotych.
Modernistyczny gmach zbudowano w latach 1910-1911. Przez wiele lat w Bydgoskim Domu Towarowym chętnie kupowano odzież, obuwie, materiały, sprzęt AGD i artykuły wyposażenia mieszkań. Od lat 60.XX wieku funkcjonował pod nawą „Jedynak”. W 2012 roku w budynku odnowiono elewację.

W Bydgoszczy istnieje także wiele innych obiektów, nie tylko kamienic, które warte są uwagi. Jednym z nich jest nowa zabudowa znajdująca się u zbiegu ulic Chodkiewicza i Sułkowskiego.
- Cieszą mnie sukcesy inwestycji, realizowanych zgodnie z naszymi urbanistycznymi planami. Tworzenie planu miejscowego nie jest łatwe. Zazwyczaj trzeba pogodzić wiele sprzecznych interesów, zadbać o spójność zabudowy, o harmonijne wpisanie nowych budynków w tkankę miasta - podkreśla Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.

Jak przekonuje, nowa zabudowa usytuowana u zbiegu ulic Chodkiewicza i Sułkowskiego dobrze wpisała się w tkankę miasta.
- Nie było łatwo. Pierwotnie inwestor chciał realizować tu przypadkowo usytuowane bloki, ustawione ukośnie do ul Chodkiewicza, bo taki był kształt działki, którą dysponował. Rozmowy były długie, trudne, czasami nawet burzliwe - pisze na swoim Facebooku dyrektorka MPU.

Zgodnie z zapisami planu miejscowego, budynki zrealizowano równolegle/prostopadle do ulic, kontynuując kwartałowo-pierzejowy charakter zabudowy.