Policja, detektywi i łowcy pedofilów nadal poszukują sprawcy bestialskiego mordu na 10-letniej dziewczynce, Kristiny z miejscowości Mrowin. Jednym z podejrzanych jest poszukiwany od stycznia przez policję z Piekar Śląskich listem gończym Piotr Boszko. Za wskazanie i pomoc w ujęciu sprawcy tej makabrycznej zbrodni detektywi z Agencji Detektywistycznej Weremczuk & Wspólnicy poinformowali o wyznaczeniu nagrody w wysokości 50 tysięcy złotych.
Makabryczna zbrodnia. Kto zabił 10-letnią Kristinę?
Przypomnijmy, w czwartek 13 czerwca zwłoki 10-letniej Kristiny znaleziono w lesie w okolicach Żarowa. Śledczy uznali sprawę za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sekcja zwłok dziewczynki trwała 12 godzin. - Biegli zabezpieczali ślady i dowody. Znamy przyczynę zgonu. Nie mogę państwu w sposób bardzo szczegółowy tej przyczyny podać, bo ma ona znaczenie dla dalej podejmowanych czynności. Natomiast mogę powiedzieć, że przyczyną zgonu były rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Niezależnie od tego mogę powiedzieć, że zbrodnia miała podłoże seksualne – wyjaśnił prokurator rejonowy ze Świdnicy Marek Rusin.
10-latka wyszła ze szkoły i ślad po niej zaginął
10-latka wyszła ze szkoły w czwartek około 12.30 i ostatni raz była widziana około 200 metrów od swojego domu. - Była sto metrów od skrzyżowania z ulicą Polną, później miała do przejścia jeszcze 100 metrów. Jak nie dotarła do domu, rozpoczęły się poszukiwania – powiedziała Krystyna Popek, sołtys miejscowości Mrowiny.
Świadkowie poszukiwani. Anonimowość zapewniona!
Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy tego dnia przebywali w okolicy miejscowości Mrowiny. O kontakt proszone są szczególnie osoby, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasie:
- Imbramowice- Pożarzysko
- Pożarzysko - Siedlimowice
- Imbramowice – Domanice
- Mrowiny - Pożarzysko
Policjanci zapewniają anonimowość.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 71-340-36-50, 71-782-41-08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.
Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?
