Na Zawiszy zawsze można polegać

.
W Tarnowie Podgórnym rozegrano 5. edycję mistrzostw Polski młodzików w boksie im. Pawła Szydły.

Wystartowało 72 zawodników, którzy wcześniej przebrnęli przez gęste sito eliminacyjne. Reprezentowali oni 47 klubów z 15 Okręgowych Związków Bokserskich.

Złoty medal w kategorii 38,5 kg wywalczył Oskar Dembiński z Zawiszy Bydgoszcz. W półfinale pokonał Marcela Pietrzykowskiego z Gwardii Szczytno (3:0), a w finale okazał się lepszy od Mateusza Piotrowskiego z Wałbrzycha (2:1).

To trzecie złoto Zawiszy przywiezione z tegorocznych mistrzostw Polski. Wcześniej wygrywali: Eryk Apresyan (junior) i Szymon Hamerski (młodzieżowiec).

Dodajmy jeszcze, że brąz w kat. 48 kg wywalczył w Tarnowie Podgórnym Przemysław Rozpenda z Astorii Bydgoszcz (w półfinale uległ 0:3 Adrianowi Sędreckiemu z Kalisza).