https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na mecz via Sulechów

Krzysztof Wypijewski
Przed bydgoszczankami kolejny ważny mecz. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Wprawdzie u siebie nasze panie pokonały Gwardię 3:1, ale rywal nie grał wtedy w optymalnym zestawieniu. Dziś będzie inaczej.

Przed bydgoszczankami kolejny ważny mecz. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Wprawdzie u siebie nasze panie pokonały Gwardię 3:1, ale rywal nie grał wtedy w optymalnym zestawieniu. Dziś będzie inaczej.

<!** Image 2 alt="Image 166834" sub="GCB Centrostal pokonał w „Łuczniczce” Gwardię Wrocław 3:1. MVP spotkania z 3. kolejki wybrana została Monika Naczk (w białej koszulce) Fot. Tadeusz Pawłowski">W 3. kolejce obecnego sezonu GCB Centrostal wygrał w „Łuczniczce” z Gwardią 3:1 (25:20, 19:25, 25:17, 25:21). W tamtym spotkaniu drużyna z Dolnego Śląska musiała radzić sobie jednak bez Anny Witczak (nazwisko panieńskie Woźniakowska) i Dominiki Sobolskiej. Dzisiaj trener Rafał Błaszczyk będzie miał do dyspozycji wszystkie siatkarki.

Nie wolno lekceważyć

Gwardia to drużyna nieobliczalna. Wprawdzie początek sezonu miała fatalny (pięć porażek z rzędu), ale w miarę upływu czasu zaczęła spisywać się coraz lepiej. W swoim dorobku ma m.in. wyjazdowe zwycięstwo na parkiecie mistrza Polski, czyli Aluprofu Bielsko 3:0.

- To będzie mecz, który z pewnością spodoba się kibicom. Obie drużyny prowadzą interesujący styl gry. Zapowiadają się duże emocje - mówi Rafał Błaszczyk cytowany przez „Gazetę Wrocławską”. - Bydgoszczankiwykazują dużo inteligencji. Grają na wysokim poziomie koncentracji. Wygrywają spotkania z ekipami, nazwijmy je słabszymi, z kolei z drużynami z czołowej trójki już sobie nie radzą. Widać, że jest to skuteczna taktyka, bo są czwarte i do Aluprofu tracą tylko dwa punkty - dodaje.

„Łuczniczka” była zajęta

Nasz zespół miał nieco utrudnione przygotowania do tego spotkania. Wszystko dlatego, że hala „Łuczniczka” zajęta była przez organizatorów środowego mityngu Pedro’s Cup.

<!** reklama>

- Dlatego od wtorku zespół trenował w Sulechowie - mówi „Expressowi” Waldemar Sagan, menedżer GCB Centrostal. - Do Wrocławia przyjechaliśmy w czwartek wieczorem. Dziś rano czekają nas zajęcia w hali „Orbita”, a wieczorem spotkanie z Gwardią.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00, transmisja w Polsacie Sport.

Pozostałe pary 12. kolejki: TPS Rumia - Muszynianka, Aluprof Bielsko - MKS Dąbrowa (niedziela, godz. 14.45, Polsat Sport i TV4), Stal Mielec - Organika Łódź (poniedziałek, godz. 18. Polsat Sport), mecz AZS Białystok - Atom Sopot został przełożony na 2 marca.










































































1.Atom Sopot112729:10
2.Muszynianka102427:11
3.Aluprof Bielsko112123:15
4.GCB Centrostal111922:21
5.MKS Dąbrowa111722:20
6.AZS Białystok111521:22
7.Gwardia Wrocław111422:23
8.Organika Łódź111419:23
9.Stal Mielec101012:23
10.TPS Rumia1114:33

Grają juniorki Pałacu

Od piątku do niedzieli w sali Pałacu Młodzieży rozegrany zostanie ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek. Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy. Przypomnijmy, że nasze siatkarki bronią tytułu wywalczonego rok temu.  

Plan gier: piątek 16.00 Pałac Bydgoszcz - MOSM Tychy, 18.00 Olimpia Jawor - Truso Elbląg; sobota 16.00 Tychy - Elbląg, 18.00 Pałac - Jawor; niedziela 10.00 Jawor - Tychy, 12.00 Elbląg - Pałac.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski