Zobacz wideo: Wiatr zerwał blachę na dachu bloku w Bydgoszczy

Przed nami dwa gorące letnie dni. Wyjątkowo ciepłe powietrze napłynie nad Kujawy i Pomorze z południowo-zachodniej strefy Morza Śródziemnego.
- W czwartek wzrost temperatury może sięgnąć 28 stopni Celsjusza, a w piątek do 26- 27 i tego dnia mogą pojawić się burze. W sobotę, po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego, na termometrach zobaczymy maksymalnie 18-19 stopni – prognozuje bydgoski synoptyk dr inż. Bogdan Bąk.
To też może Cię zainteresować
Wspomniane 18-19 stopni utrzyma się także w niedzielę i poniedziałek, zaś od wtorku słupek rtęci zacznie powoli podnosić się – do 21, może 22 kresek powyżej zera. 24-25 zobaczymy na skali w środę, a w kolejne dni aż do 1 czerwca maksymalna temperatura wahać się będzie między 20 a 23 stopniami. Wszystkie noce będą ciepłe; w upalne dni powyżej 13 stopni, a pozostałych dniach od 11 do 12.
Czekając na deszcz...
- Nadal czekamy na deszcz. Dla wielu rolników, to ostatni tydzień utrzymania roślin przy życiu. Jest co prawda coraz więcej deszczowni, ale obszar nawodnień jest nadal mały – przekonuje Bogdan Bąk. - Wszystko wskazuje na to, że pierwszych burz możemy spodziewać się w piątek w nocy, a opadów w sobotę i w niedzielę. Rozpiętość opadów w regionie od 5 do 20 milimetrów.
Druga fala opadów spodziewana jest w następny weekend w podobnej wielkości.