Test MultiSelect (MS) pojawia się na jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w policji. Ma ustalić, czy pasujemy do idealnego profilu kandydata na policjanta. Sprawdza nasze zdolności intelektualne, zachowania społeczne, stabilność emocjonalną i to, w jaki sposób podchodzimy do naszej pracy. Test MultiSelect jest tylko jedną z części psychologicznego etapu sprawdzania kandydata na policjanta. Całe badanie psychologiczne w ramach postępowania kwalifikacyjnego do służby w policji składa się z testu komputerowego i rozmowy z psychologiem policyjnym.
Jak wygląda test MultiSelect?
MultiSelect przeprowadzany jest w sali komputerowej. Każdy kandydat rozwiązuje go indywidualnie, mając do dyspozycji swój komputer. Test MultiSelect zawiera łącznie 304 zadania. Większość zadań ma charakter pytań zamkniętych, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. W teście pojawiają się też zadania, które sprawdzają podstawowe umiejętności, jak np. obliczanie średniej mandatów czy spostrzegawczość.
Kandydaci rozwiązują wszystkie zadania średnio w 1,5-2 godziny. Kandydat powinien udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania i zadania wchodzące w skład testu. Na ostateczny wynik badania składa się łącznie wynik uzyskany przez kandydata w teście komputerowym oraz ocena rozmowy z psychologiem policyjnym.
Zapytaliśmy kilka osób, które kiedyś próbowały swoich sił w rekrutacji, jakie pytania zapamiętali. Oto PRZYKŁADOWE pytania i zadania, które pojawiły się w teście MultiSelect. Sprawdź, czy sprawiłyby Ci trudność. Zobacz, czy zaskoczyłyby Cię pytania, na jakie muszą odpowiedzieć kandydaci do policji.
TEST MULTISELECT: Przykładowe pytania testu psychologicznego do policji
REKRUTACJA DO POLICJI - TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Limity i terminy przyjęć wyznacza Komenda Główna Policji. W Kujawsko-Pomorskiem ma zostać przyjętych 121 osób.:
- 29 grudnia 2016 r. - 56 osób
OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY W POLICJI POWINNY ZŁOŻYĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY :
- podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, ze wskazaniem jednostki preferowanej przez kandydata,
- wypełniony kwestionariusz osobowy ( tylko część A i B ),
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu),
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały do wglądu),
- książeczkę wojskową, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową,
- kserokopię innych niż wyżej wymienionych dokumentów, jeżeli obowiązek ich złożenia wynika z odrębnych przepisów.
Składając dokumenty należy wylegitymować się dowodem osobistym.
Dokumenty przyjmowane są wyłącznie w komórkach kadrowych komend miejskich
i powiatowych Policji na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Kandydaci powinni składać komplet aplikacyjny w komendzie miejskiej lub powiatowej Policji najbliższej miejsca zamieszkania.
Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy dokumenty składają w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
Druk kwestionariusza osobowego można pobrać ze stron internetowych www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub www.policja.pl zakładka INFORMACJE/PRACA W POLICJI lub w komórkach kadrowych komend miejskich/powiatowych Policji lub w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ul. Poniatowskiego 3 w Bydgoszczy ( Zespół ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej).