MUKS WSG Supravis Bydgoszcz na podium mistrzostw Polski

Tadeusz Nadolski
W Gorzowie odbył się finał mistrzostw Polski koszykarek U-14. Piękny sukces odniósł MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, który wywalczył brązowym medal.

W swojej grupie podopieczne Adama Ziemińskiego i Krzysztofa Janika przegrały z MKK Sokołów Podlaski 44:53 oraz pokonały Siódemkę Sopot 57:52 i MOSiR Bochnia 40:29. Z drugiego miejsca awansowały do półfinału, gdzie musiały uznać wyższość Ślęzy Wrocław (późniejszemu złotemu medaliście) 31:49.

W spotkaniu o trzecie miejsce po dramatycznym wręcz spotkaniu bydgoszczanki okazały się lepsze od Tęczy Leszno 40:39. Na 1,25 min przed końcem po celnym rzucie 3-punktowym Tęcza objęła prowadzenie 39:37. Zwycięstwo ekipie MUKS na 42 sekundy przed finałową syreną zapewniła trafieniem z dystansu Roksana Sobiech. Rywalki już nie zdołały odpowiedzieć.

Finał: MKK Sokołów Podlaski - Ślęza Wrocław 30:32.

Punkty dla MUKS w turnieju zdobywały: Zuzanna Winiatowska 24, Blanka Krajewska 1, Marianna Czmochowska 16, Michelle Piórkowska 4, Wiktoria Sobiech 21, Wiktoria Cicha 8, Olga Szatkowska 22, Klaudia Jankowska 23, Barbara Niemiec 27, Dominika Gruszczyńska 6, Marta Kordylewicz 15, Roksana Sobiech 44, Kinga Młotkowska 0.