Młodzi żużlowcy byli w Rybniku, teraz czas na Bydgoszcz

Tekst i fot.: Krzysztof Wypijewski
Kamil Nowacki z Wawrowa zdobył 9 punktów i wygrał trzecią rundę Indywidualnego Pucharu Polski na miniżużlu, która odbyła się w Rybniku.

Kamil Nowacki z Wawrowa zdobył 9 punktów i wygrał trzecią rundę Indywidualnego Pucharu Polski na miniżużlu, która odbyła się w Rybniku. Na podium stanęli także dwaj zawodnicy gdańskiego Lotosu - Dawid Dawidowski (8 pkt) i Aureliusz Bieliński (7). Intensywne opady deszczu zmusiły organizatorów do przerwania turnieju po trzech seriach.

<!** Image 3 align=none alt="Image 196136" >

Z reprezentantów bydgoskiej Polonii najlepiej wypadł Patryk Sitarek, który dowiózł do mety 4 oczka i sklasyfikowany został na dziesiątym miejscu. Trzynasty był Patryk Rydlewski (3 pkt), a czternasty Damian Stalkowski (1).<!** reklama>

W klasyfikacji generalnej IPP prowadzi Kamil Nowacki (57 punktów) przed Dawidem Dawidowskim (52) i Robertem Chmielem z Rybnika (41). Rydlewski jest ósmy (25), Sitarek dziesiąty (20), a Stalkowski trzynasty (12). Sklasyfikowano jak dotąd 18 miniżużlowców. Ostatni, decydujący turniej odbędzie się w sobotę, 29 września w Bydgoszczy.

Na zdjęciu od lewej: Damian Stalkowski i Patryk Sitarek.