Młodzi poloniści i syn Kościechy ścigali się w Wawrowie

Trzech bydgoskich miniżużlowców startowało w pierwszych rundach indywidualnych mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych.

Tę pierwszą imprezę, w której startowało 13 miniżużlowców, wygrał reprezentant gospodarzy Kamil Nowacki (15 pkt). Drugi był jego klubowy kolega Marcel Studziński (14), trzeci Igor Kopeć-Sobczyński z Unibaksu Toruń (12).

<!** reklama>Z trójki polonistów najlepiej spisał się Patryk Sitarek, który uzbierał 10 oczek i sklasyfikowany został na 6. pozycji. Damian Stalkowski był dziesiąty (6 pkt), a Szymon Frątczak jedenasty (5).

Warto jeszcze dodać, że 7. miejsce, z dorobkiem 9 punktów, zajął Adam Rembeza z Unibaksu, przybrany syn Roberta Kościechy.

Następnego dnia (niedziela) odbył się turniej par. Z kompletem punktów wygrał duet Speedway Wawrów, czyli Nowacki-Studziński. Ostatnie, piąte miejsce zajął Szymon Frątczak (4 pkt), który w pojedynkę reprezentował Polonię.<!** Image 2 align=none alt="Image 211169" sub="Start do jednego z wyścigów, w środku Szymon Frątczak">