PS
Zespół Aktywni Junior Czarni Połaniec wygrał kolejny turniej eliminacyjny cyklu Świętokrzyskie Orły 2022 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, który odbył się w Jędrzejowie. Przed nami już tylko wielki finał całego cyklu.

W meczu decydującym o zwycięstwie w Jędrzejowie Aktywni Juniorzy Czarni bardzo wysoko pokonali LKS Piaskowiankę Piaski 9:0. Z kolei w starciu o trzecie miejsce MKS Footbal pokonał dziewczęta z Aktywnych Juniorek Czarnych Połaniec 5:2. Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Żak (Aktywni Juniorzy Czarni), a najlepszym bramkarzem Alan Maludziński (LKS Piaskowianka). Nagroda fair play trafiła do drużyny Aktywnych Juniorek Czarnych. Przyznano też nagrody dla najdzielniejszych zawodniczek, a otrzymały je Marika Głowacka i Hanna Spyra z drużyny z Połańca.

¬ Bardzo się cieszę, że w turniejach Świętokrzyskich Orłów tak dobrze radzą sobie również dziewczęta. Popularność kobiecej piłki nożnej w świecie błyskawicznie rośnie i jestem bardzo zadowolona, że w Polsce również wiele dziewczynek garnie się do futbolu – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła patronat honorowy nad rozgrywkami. Sponsorem imprezy jest ENEA Elektrownia Połaniec Spółka Akcyjna.

Zespoły z turniejowego podium odebrały vouchery na zakup sprzętu sportowego o wartości tysiąca, siedmiuset i pięciuset złotych. Młodzi piłkarze, podobnie jak uczestnicy wcześniejszych imprez tego cyklu, mieli okazję do spotkania z Łukaszem Chwiedukiem, mistrzem freestyle futbolu, który pokazał im sporo niezwykłych piłkarskich sztuczek.

– W trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane są wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. W trakcie każdego z turniejów kultywowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach – dodaje Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem cyklu. Za nami już wszystkie turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Staszowie i Jędrzejowie.

Wielki finał cyklu Świętokrzyskie Orły 2022 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski odbędzie się 8 października, ponownie w Jędrzejowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, m.in. koncerty, animacje, występy i konkursy. Będą też goście specjalni, a swoimi umiejętnościami będzie popisywał się kolejny raz Łukasz Chwiediuk, który wspólnie ze wszystkimi uczestnikami nagra film na TikToka.