Miniżużlowiec BTŻ zdeklasował rywali! [ZDJĘCIA, WIDEO]

WYŚCIGI MOTOCYKLOWE. Rozpoczęła się 2. edycja PitBike Pucharu Polski w klasie Stock 90

W inauguracyjnej rundzie w Koszalinie Maksymilian Pawełczak zdeklasował rywali.

9-latek, który rok temu został historycznym zwycięzcą 1. edycji PP w tej klasie, miał najlepszy czas kwalifikacji (3 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem), a potem pewnie wygrał oba wyścigi. W pierwszej gonitwie drugiego zawodnika na mecie wyprzedził o 16 sekund, a w kolejnej o 13 sekund! Za każdym razem rywalizowano na dystansie dwunastu okrążeń, startowało 13 jeźdźców.

Maksymilian Pawełczak na co dzień trenuje też miniżużel w Bydgoskim Towarzystwie Żużlowym pod okiem trenera Jacka Woźniaka. Na razie nie może jednak brać udziału w oficjalnych zawodach, bo nie ukończył 10. roku życia.