Miniżużlowcy Poloni Bydgoszcz nie zwalniają tempa. Tym razem na podium Maksymilian Pawełczak [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
W niedzielę w Rybniku rozegrano XIII Turniej Pamięci Prezesa Andrzeja Skulskiego.

W zawodach wystartowało 14 zawodników, w tym 4 chłopców Polonii Bydgoszcz.

Najlepiej z grona podopiecznych trenera Jacka Woźniaka wypadł Maksymilian Pawełczak, który zajął 2. miejsce. Aktualny indywidualny mistrz Polski na miniżużlu w wyścigu dodatkowym pokonał reprezentanta gospodarzy - Krzysztofa Harendarczyka (obaj zgromadzili po 13 oczek). Wygrał Paweł Wyczyszczok z MKMŻ Rybki Rybnik (14 pkt). Triumfator zawodów jedynej porażki doznał w 1. wyścigu z Pawełczakiem. Nasz zawodnik wykręcił wówczas najlepszy czas dnia - 44,00 sek. Dodajmy jeszcze, że w zawodach indywidualnych Maks ściga się pod szyldem ŻKS Polonia Bydgoszcz.

Piąty był Oskar Funtowicz (12 pkt), który dzień wcześniej w Rybniku zajął 3. lokatę w 1. rundzie Indywidualnego Pucharu Polski.

10 oczek zgromadził w niedzielę Mieszko Mudło (7. pozycja), 7 oczek udało się uzbierać Marcelowi Chylareckiemu (9.).

Trzech ostatnich reprezentuje BTŻ Polonia.