MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ministerstwo Sprawiedliwości. Krajowy Rejestr Sądowy ma nowy newsletter. Umożliwia ochronę przed kradzieżą spółki

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło newsletter Krajowego Rejestru Sądowego
Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło newsletter Krajowego Rejestru Sądowego Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości
Ministerstw Sprawiedliwości poinformowało o uruchomieniu specjalnego newslettera Krajowego Rejestru Sądowego, który ma chronić przedsiębiorców przed kradzieżą spółki. Resort pochwalił się niemal 500 wejściami w kilka godzin od uruchomienia.

„To jedno z rozwiązań, które zostało wprowadzone dzięki przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Oczekiwane przez przedsiębiorców przepisy zwiększają bezpieczeństwo obrotu prawno-gospodarczego. Usługa newslettera jest bezpłatna” – czytamy w komunikacie Ministerstwa.

Resort informuje, że newsletter umożliwi przedsiębiorcom łatwy i natychmiastowy dostęp do informacji na temat zmian rejestrowych dokonywanych w spółce.

Czym jest newsletter KRS?

„Usługa newslettera polega na automatycznym sygnalizowaniu takich zdarzeń jak zarejestrowanie sprawy dotyczącej danego podmiotu czy dokonanie wpisu w KRS. W ten sposób przesyłana jest podstawowa informacja o dokonanej zmianie. Jednak osoba, która otrzyma taką informację, będzie mogła zapoznać się ze szczegółami sprawy przeglądając akta rejestrowe albo zapoznając się z aktualnymi czy też pełnymi informacjami o podmiocie wpisanym do KRS” – informuje resort.

Newsletter ma umożliwić przedsiębiorcom szybką reakcję i udaremnienie oszustwa z pomocą organów ściągania.

”Nowe przepisy nie zwalniają uczestników obrotu gospodarczego od obowiązku zapoznawania się z treścią danych zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz z aktami rejestrowymi. Wygodny newsletter to natomiast dodatkowy mechanizm zapobiegania przestępstwom gospodarczym” – pisze Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kradzież spółek – co to jest?

”Zjawisko „kradzieży spółek” wiąże się ze zmianą wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym przez osoby nieuprawnione. Proceder polega na składaniu wniosków o aktualizację danych spółki w rejestrze przy użyciu sfałszowanych dokumentów. Wnioski te dotyczą zmiany danych powodujących utratę kontroli nad spółką, takich jak np. zmiana sposobu reprezentacji i osób uprawnionych do reprezentacji, a nawet zmiana w strukturze własnościowej. Może to doprowadzić do utraty majątku spółki m.in. poprzez wypłacenie środków, zaciągnięcie kredytów czy sprzedaż majątku spółki” – wyjaśnia resort.

”Usługa newslettera jest dostępna dla użytkowników posiadających konto na Portalu Rejestrów Sądowych po zalogowaniu na to konto. Wybór podmiotu jest dokonywany na podstawie numeru KRS (po wskazaniu numeru KRS podmiotu lub przy wykorzystaniu wyszukiwarki)” – informuje Ministerstwo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ministerstwo Sprawiedliwości. Krajowy Rejestr Sądowy ma nowy newsletter. Umożliwia ochronę przed kradzieżą spółki - Portal i.pl

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski