MINĄŁ TYDZIEŃ Chcemy wesołych studentów, motocykli i...

MINĄŁ TYDZIEŃ Chcemy wesołych studentów, motocykli i festiwali piwa

Zdjęcie autora materiału

Ewa Czarnowska-Woźniak

Express Bydgoski

Express Bydgoski

Bawcie się, póki jeszcze możecie i póki się wam jeszcze... opłaca

Bawcie się, póki jeszcze możecie i póki się wam jeszcze... opłaca ©fot. Tomasz Czachorowski

Znajomy na Facebooku w soczystych żołnierskich słowach wyraził się, co sądzi o dzikim tłumie młodych ludzi, którzy ogołocili sąsiedzki, popularny dyskont z taniego alkoholu, prezentując przy tym formę i klasę nielicujące z pobieranym wykształceniem. Niestary kolega naraził się od razu na falę „żartobliwych” docinków. Streścić je można we wniosku, że zapomniał wół, jak cielęciem był i że tęskni się może odrobinę za stanem, kiedy następny dzień nie istniał...
Bawcie się, póki jeszcze możecie i póki się wam jeszcze... opłaca

Bawcie się, póki jeszcze możecie i póki się wam jeszcze... opłaca ©fot. Tomasz Czachorowski

No, bo przecież, niech się bawią, jak mają juvenalia. No, może nie muszą się od razu sprać tak, żeby zapomnieli co i w jakim mieście studiują, ale przecież... Za chwilę sesja, za dłuższą chwilę prawdziwe życie. Rzeczy, o których nie śniło się filozofom i ludziom do lat 25. Z góry przepraszam tę szanowną część braci studenckiej, która może poczuć się dotknięta, że sprowadza się ją do chlania i... Wiem, mnóstwo z Was ma już świetnie poukładane w głowie i znakomite doświadczenie w kieszeni. To tylko takie publicystycznie płynięcie felietonisty - jak się to dziś modnie mówi -
„pod publiczkę”.

No, bo właśnie, dojrzałych ludzi zajmowała w minionym tygodniu kwestia obniżonych uposażeń poselskich i samorządowych. I dyskusji, co i dla kogo jest dziś godziwym wynagrodzeniem za pracę (pardon, służbę!).#- 6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował... - słynne (podsłuchane) słowa Elżbiety Bieńkowskiej weszły do powszechnego użytku. Przeważająca część z nas nie jest ani złodziejami, ani idiotami, a o takich pensjach marzy, rzecz jednak w tym, że - jak się potem była minister tłumaczyła - chodziło o wysokość zarobków, którą odpowiedniej klasy specjaliści mogą zyskać w biznesie.
Choć wydaje nam się to kosmicznie odległe, na całym świecie ludzie operujący wielkimi budżetami, odpowiedzialni za nie osobiście, zarządzający dużymi zespołami otrzymują wynagrodzenie, które każe im realizować takie zadania na odpowiednim poziomie. I ma odstręczyć - idiotów i złodziei - od pokusy korupcji. W naszej chacie z kraja ma być po nowemu - prezydent ma zamienić garnitur na włosiennicę.
Pasowałaby Wam,
młodzi przyjaciele, taka przyszłość? Więc bawcie się, póki możecie, głośno i beztrosko...
Moją naiwną radość z życia podziela Czytelnik Bogdan, który uważa, że nie czytamy od Państwa maili i ich nie wykorzystujemy. Pan Bogdan chce w wielkim mieście: motocyklistów, festiwali piwa, biegaczy, koncertów muzy klubowej i nieprawomyślnych spektakli. My dołożymy jeszcze wesołych studentów i dobrych menedżerów.
Tak się bawią studenci

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]