Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mimo słabych wyników nie będzie męskich rozmów

Tadeusz Nadolski
To nie miało tak wyglądać. Reprezentacja Polski po meczu z Włochami (3:1) miała bez problemów poradzić sobie z Bułgarami.

To nie miało tak wyglądać. Reprezentacja Polski po meczu z Włochami (3:1) miała bez problemów poradzić sobie z Bułgarami.

Tymczasem w pojedynku II kolejki spotkań turnieju siatkarzy podopieczni Najdena Najdenowa postawili twarde warunki i niespodziewanie wygrali 3:1!

- Czasami dobrze jest dostać „liścia” w twarz na obudzenie i pobudzenie. Mam nadzieję, że w naszym przypadku to poskutkuje. Przegraliśmy ważny mecz, ale na igrzyskach nie ma nieważnych spotkań. Mam nadzieję, że to będzie dobra nauczka i że to będzie ten słabszy mecz, który kiedyś musiał nadejść - powiedział po meczu Zbigniew Bartman, który zdobył 21 punktów.<!** reklama>

Potrzeba analizy

- Bułgarzy zagrali bardzo dobry mecz. Mieliśmy trochę kłopotów z wyprowadzeniem ataku, zarówno z pierwszej piłki jak i z kontry. W kilku przypadkach zabrakło nam trochę szczęścia. Musimy przeanalizować to, co się dziś wydarzyło i wyciągnąć wnioski. Żadnych męskich rozmów nie potrzebujemy, dziś po prostu mieliśmy gorszy mecz - podsumował występ swój i swoich kolegów kapitan reprezentacji Marcin Możdżonek.

- Polska - Bułgaria 1:3 (22:25, 27:29, 25:13, 23:25). Polska: Żygadło, Kurek, Bartman, Winiarski, Możdżonek, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Zagumny, Kubiak, Jarosz, Kosok.

- W drugim meczu w grupie A: Włochy - Argentyna 3:1. Spotkanie Wielka Brytania - Australia zakończyło się po zamknięciu tego wydania naszej gazety.

1. Bułgaria 2 6 6:1

2. Argentyna 2 3 4:3

3. Polska 2 3 4:4

4. Włochy 2 3 4:4

5. Australia 1 0 0:3

6. W. Brytania 1 0 0:3

Kolejne mecze Polaków: 2 sierpnia, godz. 17.45 z Argentyną, 4 sierpnia, godz. 12.30 z Wielka Brytanią, 6 sierpnia, godz. 10.30 z Australią.

- Grupa B: Serbia - Tunezja 3:1, USA - Niemcy 3:0. Pojedynek Brazylia - Rosja zakończył się po północy polskiego czasu.

1. USA 2 6 6:0

2. Brazylia 1 3 3:0

3. Rosja 1 3 3:0

4. Serbia 2 3 3:4

5. Tunezja 2 0 1:6

6. Niemcy 2 0 0:6

Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze zespoły z obu grup.

Phelps rekordzista

We wtorek walczyli także polscy pływacy. W wieczornym finale na 200 m stylem motylkowym wystąpił Paweł Korzeniowski. Zajął siódme miejsce, a 18 medal w swojej karierze (srebrny) zdobył Amerykanin Michael Phelps. Po godzinie razem z kolegami wystartował do sztafety 4x200 m stylem dowolnym. Drużyna USA zwyciężyła, a dla Phelpsa był to 19 krążek i pobił w ten sposób osiągnięcie gimnastyczki Larisy Łatyniny (ZSRR, 18 medali).

Z kolei w półfinałach rywalizowali Otylia Jędrzejczak (200 m st, mot.) oraz Konrad Czerniak (100 m st. dowolnym). Dla obu finał okazał się zbyt wysokim progiem, choć temu drugiemu zabrakło tylko 0,06 sek. Otylia uzyskała 16 czas.

Natomiast Sławomir Kuczko odpadł w eliminacjach na 200 m stylem klasycznym. Kuczko uzyskał czas 2.12,51, co dało mu 21. miejsce w kwalifikacjach.

Porażka sióstr Radwańskich

Wczoraj kibice z zainteresowaniem oczekiwali na występ sióstr Radwańskich. Po odpadnięciu z tenisowego turnieju indywidualnego, Agnieszka i Urszula wystąpiły w deblu, a ich rywalkami w drugiej rundzie były silne, najwyżej rozstawione w turnieju, Amerykanki Lisa Raymond i Liezel Huber. Niestety, Polki przegrały 4:6, 6:7. W mikście Isia z Marcinem Matkowskim zmierzy się z Australijczykami Samanthą Stosur i Lleytonem Hewittem. Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiego medalu.

Michał Słoma - polski jedynak

Na torze wioślarskim zaprezentował się jeden Polak. Niestety, Michał Słoma (AZS UMK Toruń) nie zapewnił sobie awansu do półfinałów A/B jedynek. Nasz reprezentant zajął w swojej grupie ćwierćfinałowej piąte (przedostatnie) miejsce i nie ma już szans na medal.

Pierwszy był Mahe Drysdale z Nowej Zelandii z czasem 6.56,86, a wraz z nim udział w półfinałach A/B zapewnili sobie także Litwin Mindaugas Griskonis i Belg Tim Maeyens. Polak pokonał dwukilometrowy dystans w 7.21,55.

Urodzony na Mazurach wioślarz wystąpi teraz w półfinale C/D, z którego może awansować do finału C lub finału D. Rozstrzygną one o końcowej klasyfikacji na miejscach 13-24.

Na innych arenach

- Żeglarstwo. Klasa 49er (po czterech wyścigach) 14. Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (DKŻ Dobrzyń). Klasa Laser Radial (po czterech wyścigach) 22. Anna Weinzieher. Klasa RS-X (po dwóch wyścigach) 3. Zofia Noceti-Klepacka. Klasa Star (po sześciu wyścigach) 5. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Klasa Finn (po sześciu wyścigach) 17. Piotr Kula. Klasa RS-X 2. (po dwóch wyścigach) 2. Przemysław Miarczyński. Klasa Laser (po czterech wyscigach) 16. Kacper Ziemiński.

- Łucznictwo. Do 1/8 finału indywidualnego turnieju łuczników zakwalifikował się Rafał Dobrowolski. Kolejny pojedynek 28-letni zawodnik Stelli Kielce stoczy 3 sierpnia. (PAP)


Medaliści we wczorajszych konkurencjach i miejsca polaków

kajakarstwo górskie. Slalom C-1: 1. Tony Estanguet (Francja)k, 2. Sideris Tasiadis (Niemcy), 3. Michal Martikan (Słowacja)... 9. Grzegorz Kiljanek.

strzelectwo. Skeet: 1. Vincent Hancock (USA), 2. Anders Golding (Dania, 3. Nasser Al-Attiya (Katar).

Skoki do wody. Skoki synchroniczne kobiet z wieży 10 m: 1. Ruolin Chen, Hao Wang (Chiny), 2. Paola Espinosa Sanchez, Alejandra Orozco Loza (Meksyk), 3. Meaghan Benfeito, Roseline Filion (Kanada).

Jeździectwo. WKKW konkurs indywidualny: 1. Michael Jung (Niemcy), 2. Sara Algotsson-Ostholt (Szwecja), 3. Sandra Auffarth (Niemcy). Paweł Spisak (40. miejsce po próbie terenowej i ujeżdżeniu) wycofał się wczoraj z konkursu skoków przez przeszkody na skutek kontuzji konia. WKKW konkurs drużynowy: 1. Niemcy, 2. Wielka Brytania, 3. Nowa Zelandia.

judo. Mężczyźni, waga 81 kg: 1. Kim Jae Bum (Korea Południowa), 2. Ole Bischof (Niemcy), 3. Iwan Nifontonow (Rosja) i Antoine Fortier-Valois (Kanada). Kobiety, waga 63 kg: 1. Urska Zolnir (Słowenia), 2. Lili Xu (Chiny), 3. Yoshie Ueno (Japonia) i Gevrise Emane (Francja).

ciężary. Kobiety, waga 63 kg: 1. Maja Maneza (Kazachstan), 2. Swietłana Carukajewa (Rosja), 3. Christine Girard (Kanada).

gimnastyka sportowa. Kobiety, wielobój drużynowy: 1. USA, Rosja, 3. Rumunia.

pływanie. Mężczyźni, 200 m stylem motylkowym: 1. Chad le Clos (RPA), 2. Michael Phelps (USA), 3. Takeshi Matsuda (Japonia)... 7. Paweł Korzeniowski. Sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 1. Stany Zjednoczone, 2. Francja, 3. Chiny. Kobiety, 200 m stylem dowolnym: 1. Allison Schmitt (USA), 2. Camille Muffat (Francja), 3. Bronte Barratt (Australia). 200 m stylem zmiennym: 1. Shiwen Ye (Chiny), 2. Alicia Coutts (Australia), 3. Caitlin Leverenz (USA). (nad)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!