
W piątek (19 marca 2021 r.) o godz. 18 w Salonie Hoffman KPCK występ na żywo w ramach cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Usłyszymy Maję Wlazły, która gra instrumencie perkusyjnym handpan, wykorzystuje też looper. Bilety 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK (pl. Kościeleckich 6). Koncert będzie także transmitowany online.
Maja Wlazły ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Instrumentalistyka, specjalność: perkusja. Aktualnie kontynuuje studia na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku muzykoterapia oraz na bydgoskiej Akademii Muzycznej na kierunku kompozycja, specjalność: Sound Design.
Współpracowała m.in: ze studiem Punk Notion w tworzeniu ścieżki dźwiękowej gry Weakless, z projektem terapeutycznym Prosoma oraz ze szkołą tańca Samai podczas pokazów tańca orientalnego. Tworzy autorską muzykę, grając solo, jak i w projekcie unaayv.
Początek koncertu na żywo z udziałem 50 procent publiczności w Salonie Hoffman KPCK o godz. 18. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube KPCK - zapis koncertu będzie dostępny przez 7 dni.

W piątek (19 marca 2021) ostatnia okazja, by przed ponownym zamknięciem m.in. obiektów kultury, zobaczyć na żywo pierwszą polską adaptację musicalu Wyspa (Islander) w realizacji Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Pokaz o godz. 18 w sali kameralnej Opery Nova. Bilety na www.bilety24.pl
Czy wieloryby śpiewają? Czy mogą komunikować się z ludźmi? Ostatni mieszkańcy Kinnan muszą podjąć decyzję: zostać lub opuścić rodzinną wyspę. Czy znajdą porozumienie i uda im się przetrwać?
Piętnastoletnia Eilidh wpatruje się w morze i marzy o nowym życiu poza swoją samotną wyspą. Mit i rzeczywistość zderzają się, gdy przypływ sprowadza tajemniczą nieznajomą na jej plażę, w ten sposób zmieniając życie Eilidh na zawsze. Baśniowa opowieść porusza współczesne tematy, jednocześnie zachowując intymność dzięki urzekającej szkockiej muzyce tworzonej na żywo przez aktorki.
Spektakl skierowany jest do młodzieży, rekomendowany od 12. roku życia. Będzie pokazywany w sali kameralnej Opery Nova przy ul. Marszałka Focha 5.

Jeszcze w piątek (19 marca) Ethniesy 2021 grają koncerty na żywo z udziałem publiczności. Wystąpią trzy zespoły. W sobotę i niedzielę ciąg dalszy, ale już tylko z transmisją na żywo w internecie.
Podczas drugiego dnia 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy na scenie bydgoskiego MCK w piątek (19.03.) wystąpią: Radical Polish Ansambl (19.00); zespół Opla (20.00); zespół Lumpeks (21.00).
O bilety należy pytać w kasie MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14).
W sobotę i niedzielę druga połowa Ethniesów odbywać się będzie w trybie online - co oznacza, że koncerty, spotkania i warsztaty będzie można na żywo zobaczyć na fanpage Festiwalu Ethniesy TUTAJ oraz na kanale YouTube MCK TUTAJ
W sobotę wystąpią: Sutari (19.00) oraz dj set - Miraż (20.00). W niedzielę Warsztaty. Spotkanie z Akademią Głosów Tradycji (godz. 14); Biblioteka Ethniesów. Spotkanie z Małgarzotą Ledbą (16.00);
Koncert Adam Strug i Monodia Polska (19.00).

W piątkowy (19 marca) wieczór Filharmonia Pomorska zaprasza na pierwszą z dwóch marcowych premier online - będzie to koncert, w którym to zabrzmi IV Symfonia „Włoska” Mendelssohna. Początek o godz. 19 na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej. Dostęp bezpłatny.
W piątek (19 marca o godz. 19) Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej usłyszymy w IV Symfonii A-dur Felixa Mendelssohna, która nie bez powodu nazywana jest „Włoską”. To utwór bardzo żywiołowy, energetyczny, gdyż inspiracją dla wówczas 24-letniego kompozytora była podróż po Europie, podczas której był pod wrażeniem atmosfery Włoch. Bydgoscy symfonicy zagrają prowadzeni przez bułgarskiego mistrza batuty - maestro Rossena Gergova, cieszącego się uznaniem nie tylko na estradach filharmonii, ale także scenach operowych.