Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - zobacz Ziemię widzianą z...

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - zobacz Ziemię widzianą z kosmosu na żywo [MSK (ISS) TRANSMISJA WIDEO NA ŻYWO]

mik

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (International Space Station)

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (International Space Station) ©NASA

Zapierające widoki kontynentów w świetle słońca i po zmierzchu, wschody i zachody słońca, białe obłoki i burzowe chmury - takie widoki można obserwować z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Obraz na żywo z kamer znajdujących się na zewnątrz kadłuba oglądać można także w internecie i na smartfonach.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (International Space Station)

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (International Space Station) ©NASA

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, MSK – pierwsza stacja kosmiczna wybudowana z założenia przy współudziale wielu krajów. Składa się obecnie z 16 głównych modułów i umożliwia jednoczesne przebywanie sześciu członków stałej załogi. Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku. Na pokładzie stacji od 2000 roku przebywają astronauci (skład co jakiś czas się zmienia). Źródłem zasilania ISS są baterie słoneczne, transportem ludzi i materiałów zajmują się amerykańskie wahadłowce programu STS (od lutego 2003 do 26 lipca 2005 wstrzymane z powodu katastrofy Columbii) oraz rosyjskie statki kosmiczne Sojuz i Progress. Stacja jest na tyle duża i odbija tyle światła słonecznego, że jest widoczna z Ziemi jako jasny punkt, poruszający się ze stałą prędkością.

W Księżyc uderzyła asteroida, która zmieniła jego orbitę. Czeka nas koniec świata?

Obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na żywo


Ziemianie mogą oglądać, co dzieje się wewnątrz stacji i podziwiać widoki z kamer, umieszczonych na kadłubie na zewnątrz. Te, trzeba przyznać, bywają zachwycające i zapierają dech w piersiach. Wschody i zachody słońca, przeloty nad oświetlonymi światłem słonecznym kontynentami czy też nocne widoki miast... To trzeba zobaczyć. Użytkownicy smartfonów mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji MSK na żywo w HD, która pokazuje nie tylko dokładne położenie i trasę, jaką przemierza MSK, ale pokazuje obraz z kamer na MSK i informuje o najbliższych zjawiskach atmosferycznych, jakie warto będzie obserwować dzięki kamerom, zainstalowanym na MSK. Dzięki aplikacji można obejrzeć również nagrania ze spacerów kosmicznych astronautów, nocne wideo (w przyspieszeniu) i nagrania wewnątrz MSK.

Tak wygląda Ziemia z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - wideo na żywo:
Aktualny obraz z kamer Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na żywo (uwaga, czasem transmisja nie działa - jest ona w fazie eksperymentu – od czasu do czasu jest przerywana i wtedy widać jedynie szary obraz. Trzeba po prostu co jakiś czas sprawdzać, czy została wznowiona):POLECAMY:


Ojciec Rydzyk powołuje swoją partię polityczną!
Znana marka handlowa z branży RTV i AGD zmienia nazwę przed świętami!
Niedziele handlowe: GRUDZIEŃ 2018 [lista, kalendarz]

LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo