Michał Masłowski-show! Po jego czterech golach Zawisza rozbił Piasta 6:0! [ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski [Zdjęcia Dariusz Bloch]

Tego się chyba nikt nie spodziewał! Piłkarze Zawiszy bez dopingu kibiców (stadion zamknięty dla publiczności) rozbili Piasta Gliwice 6:0.<!** reklama>
<!** Image 7 alt="Image 225752" >
To był dzień Michała Masłowskiego, który bramkarza gości Dariusza Trelę pokonał aż cztery razy i z 6 golami jest teraz najskuteczniejszym zawodnikiem bydgoskiego beniaminka. <!** Image 4 alt="Image 225749" >

Dwa z tych goli strzelił głową, zresztą wszystkie trzy do przerwy padły właśnie w takich okolicznościach. Kolejne dwa trafienia zaliczyli Igor Lewczuk i Piotr Petasz (atomowe uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów).

Ponadto dwie asysty zaliczył Petasz, a jedną Lewczuk.

Zawisza konczył w "10" po czerwonej kartce Herolda Goulona po dwóch żółtych kartakch w odstępie dwóch minut (78 i 80).<!** Image 6 alt="Image 225751" >

W drużynie Zawiszy w meczu ekstraklasowym zadebiutował 17-letni Kornerliusz Sochań.

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 6:0 (3:0).

Bramki: Michał Masłowski (12-głową, 21-głową, 47 i 59), Igor Lewczuk (36-głową), Piotr Petasz (85-wolny).<!** Image 3 alt="Image 225748" >

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Andre Micael, Piotr Petasz - Jakub Wójcicki (90 Korneliusz Sochań), Kamil Drygas, Herold Goulon, Michał Masłowski, Luís Carlos (84 Hermes) - Wahan Geworgian (56 Bernardo Vasconcelos).

Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Mateusz Matras, Adrian Klepczyński - Matej Iżvolt (76 Pavol Cicman), Łukasz Hanzel, Carles Martínez (59 Kornel Osyra), Kamil Wilczek, Tomasz Podgórski - Ruben Jurado (56 Wojciech Kędziora).

Żółte kartki: Goulon (78) - Klepczyński (50).

Czerwona kartka: Goulon (80, Zawisza, za drugą żółtą).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Mecz bez udziału publiczności.

Więcej o meczu na Gdańskiej oraz pozostałe wtorkowe wyniki T-Mobile Ekstraklasy i tabelka w środowym papierowym wydaniu "Expressu Bydgoskiego".