Mecz Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża
Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża Tomasz Czachorowski
Kolejne emocje w rozgrywkach 4 ligi kujawsko-pomorskiej. Zawisza po emocjonującym meczu pokonał Legię Chełmża 3:2.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża 3:2

Bramki: Żyliński (8,19), Sochań (12) oraz Szprenglewski (71), Maksajdowski (80).
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Stoppel, Witucki, Orlicki, Czyżniewski - Dahms, Sochań - Prejs, Mielcarek, Jaskólski (69. Mateusz Oczkowski) - Zyliński (69. Kozłowski).
LEGIA: Ciesielski - Widz, Kocieniewski, Górski, Etmański, Szprenglewski, Pawkin, Górniak (55. Bocian), Knaak (55. Maksajdowski), Dormowicz, Horna.

Na dzisiejszym meczu z Legią Chełmża piłkarze Zawiszy wyszli w specjalnych koszulkach, na których widniały rysunki wykonane przez podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej nr 8 w Jaksicach. Te wyjątkowe koszulki trafią na licytację, a uzyskane pieniądze zasilą konto placówki. Wychowankowie ośrodka dopingowali drużynę niebiesko-czarnych z trybun.

KONIEC MECZU

Zawisza wygrywa 3:2. Brawa dla Zawiszy za zwycięstwo, brawa dla Legii za serce do walki! Dziękujemy za uwagę.

Transmisja końcówki meczu w poniższym oknie.

90'

Sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

86'

Deresiewicz za Mielcarka.

80'

Gol dla Legi! Maksajdowski uderzył z dystansu i ładnym strzałem pokonał Oczkowskiego. Zawisza prowadzi już tylko 3:2.

79'

Bocian dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Czyżniewski oddalił jednak zagrożenie, a chwilę wcześniej zobaczył żółtą kartkę.

77'

Maksajdowski "główkuje" słabo i bardzo niedokładnie.

77'

Maksajdowski "główkukuje" słabo i bardzo niedokładnie.

74'

To mogła być piłka meczowa dla Zawiszy. Kozłowski uderzył po prostopadłym zagraniu, ale jego strzał obronił Ciesielski.

72'

Na boisku pojawił się Zieliński, ale nie wiemy jeszcze za kogo ;)

71'

Piękny gol dla Legii! Na listę strzelców wpisuje się Szprenglewski.

69'

Zmiany w Zawiszy. Mateusz Oczkowski za Jaskólskiego, Kozłowski za Żylińskiego.

67'

Niedokładnie rozegrany rzut rożny przez gości. Zawiszanie oddalili grę od własnej bramki.

65'

Utrzymuje się wynik 3;0 dla Zawiszy, ale w drugiej połowie Legia walczy o poprawę wyniku. Wracamy do relacji tekstowej, ale w przypadku większych emocji w wyniku wrócimy do wideo.

63'

Horna ukarany żółta kartką.

59'

Jak możecie oglądać w poniższym oknie z transmisją, Legia w drugiej połowie znacznie dłużej utrzymuje się przy piłce. Piłkarzom z Chełmży brakuje jednak precyzji pod bramką Zawiszy.

55'

Zmiany w Legii. Weszli Bocian i Maksajdowski, a zeszli Górniak i Knaak.

51'

Teraz to Legia atakuje, a Zawisza wydaje się czekać na kontry.

48'

Aktywniejsi goście, którzy bardzo zmotywowani wyszli na drugą połowę.

46'

Rozpoczyna się druga połowa meczu. Jej fragmenty transmitujemy w oknie poniżej.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Zawisza prowadzi 3:0, ale drugą połowę grać będzie w osłabieniu. Do zobaczenia za kilka minut - wznowimy też na kilka minut naszą relację wideo. Bądźcie z nami!

Trwa głosowanie...

Której drużynie dziś kibicujesz?

45'+2

Tym razem z wolnego ładnie uderzył Kocieniewski. Oczkowski zdołał jedna sparować piłkę na rzut rożny.

45'+1

Horna faulowany na 17. metrze! Druga żółta kartka Wituckiego. Zawisza grać będzie w 10!

45'

Dormowicz uderzył z dystansu. Oczkowski wybił piłkę przed siebie, ale obrońcy Zawiszy uspokoili po chwili sytuacje.

44'

Horna do Dormowicza okolice pola karnego, ale akcję szybko zatrzymał Witucki.

42'

Horna i Dormowicz i próbowali wykreować dwie akcje w okolicach pola karnego Zawiszy, ale szybko radzili sobie stoperzy Zawiszy. Legioniści mieli też rzut rożny, ale piłką trafiła do rąk Michała Oczkowskiego.

40'

Stoppel i Górniak ukarani żółtymi kartkami.

38'

Szprenglewski tym razem dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wyszła z tego kontra Zawiszy. Przerwana zresztą faulem, który wywołał sporo nerwów na boisku.

38'
Witucki ukarany żółtą kartką.

37'

Szprenglewski uderza jednak nad bramką. To była najlepsza okazja Legii w tym meczu.

36'

Dormowicz faulowany na 19. metrze. Będzie rzut wolny dla Legii, a "żółtko" dla Orlickiego.

33'

Zespół Legii ma ogromne problemy z powstrzymaniem Jaskólskiego. Pomocnik Zawiszy szarżuje lewą stroną boiska i kreuje mnóstwo dobrych sytuacji dla niebiesko-czarnych.

31'

Legia momentami grała nieźle i próbowała atakować. W ostatnich minutach gra toczy się jednak tylko na połowie gości.

29'

Mielcarek zagrywa wzdłuż bramki, ale tym razem nikt nie zamyka akcji.

27'

Prejs dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłkarze z Chełmży opanowali sytuację. Piłka w rękach Michała Ciesielskiego.

26'

Kolejna świetna akcja Zawiszy lewą stroną. Zagranie do Prejsa... i zablokowany strzał.

23'

Kto tak gra, kto tak gra, kto tak pięknie w piłkę gra - śpiewają miejscowi fani. Rzeczywiście, bydgoszczanie są dzisiaj niesamowicie skuteczni.

19'

Mielcarek zagrywa do Żylińskiego, a ten ponownie umieszcza piłkę w bramce. 3:0!

Czy Legia zdoła odrobić straty?

15'

Nieźle zapowiadają się akcja Legii zatrzymana przez zawiszan. Strzał Górniaka w trudnej już dla niego sytuacji został zablokowany.

14'

Górniak zagrywa wzdłuż bramki, ale bardzo niedokładnie. Oczkowski bez problemu przechwytuje piłke.

12'

Już 2:0 dla Zawiszy! Na listę strzelców wpisał się Korneliusz Sochań.

8'

Zawisza objął prowadzenie 1:0. Świetna akcja Zawiszy, którą można obejrzeć w poniższej transmisji zakończona trafieniem Tomasza Żylińskiego.

5'

Niebiesko-czarni są na razie znacznie aktywniejsi, ale na razie nie wynikają z tego żadne sytuacje.

1'

Rozpoczyna się mecz. Początkowe fragmenty meczu transmitujemy w poniższym oknie.

Przed meczem

W zespole Zawiszy nie zagra dziś Kamil Żylski, strzelec 12 goli w tym sezonie. Kamil Kuropatwiński z Włocłavii ma już natomiast 11 bramek w sezonie.

Kto wygra mecz?

W tej kolejce świetnie zaprezentowała się Włocłavia, która ograła na wyjeździe Unię Gniewkowo 8:0. Porażki doznał Chemik Moderator Bydgoszcz, który uległ Chełminiance 1:2. W końcowej fazie meczu decydującego gola dla gości strzelił Mateusz Płóciennik

Legia w tym sezonie pokonała już jednego z faworytów. Przed tygodnie zespół Legi ograł Sportis Łochowo 1:0.

Witamy serdecznie ze stadionu Zawiszy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:46.