Mecz tenisa stołowego na czas? Już w niedzielę w telewizji

Marek Badowski grał w Bydgoszczy w sezonie 2016/2017; Zooleszcz Gwiazda zdobyła wówczas brązowy medal Dariusz Bloch
Tenis stołowy wraca do rywalizacji. W niedzielę turniej indywidualny w siedzibie TVP Sport. Transmisja od godz. 15.45.

Czołowi zawodnicy LOTTO Superligi, uzdolniona młodzież oraz finalistki ostatnich indywidualnych mistrzostw Polski w grze pojedynczej wezmą udział w turnieju LOTTO Superliga Cup. W zawodach wystartuje ośmiu mężczyzn i dwie panie. Ponadto kibice zobaczą pojedynek pokazowy pomiędzy Lucjanem Błaszczykiem i Norbertem Stolickim.

Na liście uczestników LOTTO Superliga Cup nie zabrakło gwiazd. W siedzibie TVP Sport zaprezentują się m.in.: były mistrz Europy w grze podwójnej - Wang Zeng Yi, finalista Polish Open z ubiegłego roku - Marek Badowski oraz aktualny mistrz Europy juniorów w grze mieszanej - Samuel Kulczycki. Ponadto w zawodach zagrają: Tomasz Lewandowski, Maciej Kubik, Daniel Górak oraz zagraniczni zawodnicy występujący w LOTTO Superlidze - Han Qiyao i Pavel Sirucek.

W jedynym pojedynku kobiet zmierzą się Natalia Bajor i Paulina Krzysiek, które kilkanaście tygodni temu rywalizowały ze sobą w finale IMP w Białymstoku (po bardzo zaciętym spotkaniu Bajor wygrała 4:3).

Turniej LOTTO Superliga Cup będzie przebiegał według zasad, które na co dzień stosowane są w międzynarodowych zawodach T2 Diamond. Pojedynki będą rozgrywane na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut (w co wliczona jest minutowa rozgrzewka przed meczem oraz minutowa przerwa w połowie spotkania). Czas podczas spotkań będzie odliczany przez zegar widoczny dla zawodników, sędziego oraz widzów przed telewizorami. Spotkania będą toczyć się dokładnie do końca ustalonego czasu. Wygrywa zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji będzie miał na koncie więcej punktów.

Turniej LOTTO Superliga Cup wśród mężczyzn będzie składał się z czterech ćwierćfinałów (losowanie drabinki turniejowej w sobotę 30 maja), dwóch półfinałów i pojedynku finałowego. W gronie kobiet odbędzie się tylko mecz finałowy.

Przypomnijmy, że rozgrywki LOTTO Superligi mężczyzn zostały - z powodu pandemii - zakończone po rozegraniu dwudziestu z dwudziestu dwóch kolejek sezonu zasadniczego. Mistrzem Polski został PKS Kolping Frac Jarosław. Drużyny z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza znalazły się poza podium, ale zapewniły sobie utrzymanie w elicie.

Sezon 2019/2020 dokończono na Facebooku; kibice głosowali na swoją drużynę za pośrednictwem emotikonów. Wirtualnym mistrzem kraju została LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, która w finale pokonała Energę Manekina Toruń.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani