Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz
Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz Jakub Srykowski
Zawisza Bydgoszcz rozegrał awansem mecz rundy wiosennej. Niebiesko-czarni ograli na wyjeździe Jarotę Jarocin i powiększyli przewagę w tabeli nad tym rywalem do 7 punktów.

Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:2)

Bramki: Sebastian Kamiński (15, 55) - Wojciech Mielcarek (21), Kamil Żylski (34), Cyprian Maciejewski (87).
JAROTA: Lorek - Komendziński, Maćkowiak, Ludwiczak, Skokowski, Szymankiewicz, Dunaj, Kamiński, Idzikowski, Pawlak, Prałat.
ZAWISZA: Dumieński - Paliwoda, Jastrzębski, Witucki - Wędzelewski, Maciejewski, Koziara (82. Zyliński), Tunkiewicz, Oczkowski - Mielcarek, Żylski.

Koniec meczu wygrywa. Zawisza wygrał 3:2!
90' - Sędzia dolicza co najmniej dwie minuty do regulaminowego czasu gry.
87' - Zawisza ponownie obejmuje prowadzenie! Bydgoszczanie po zmianie stron, nie mieli zbyt wiele sytuacji, ale okazali się niezwykle skuteczni. Na listę strzelców wpisał się Maciejewski.
84' - Komendziński zagrał wzdłuż bramki, ale Maciejewski uporządkował sytuację.
82' - Żyliński zmienia Koziarę. To pierwsza zmiana w zespole Zawiszy w tym eczu.
80' - Kamiński uderzył z dystansu, piłka poszybowała minimalnie nad bramką strzeżoną przez Dumieńskiego. To było ładne uderzenie.
75' - Efektowna oprawa kibiców Zawiszy. W międzyczasie także rzut rożny dla gospodarzy, ale strzał jednego z graczy Jaroty był zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć Dumieńskiego.
72'- Lorek broni strzał Żylskiego z 7. metra. Koziara dobija, ale jeden z obrońców Jaroty wybija piłkę z linii bramkowej.
67' - Okres walki, głównie w środkowej strefie boiska.
62' - Teraz to zawiszanie mieli rzut różny, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Jaroty.
59' - Piłkarze Jaroty egzekwowali rzut rożny, ale Dumieński bez większych kłopotów schwytał piłkę
55' - Gospodarze doprowadzają do wyrównania - 2:2. Ponownie na listę strzelców wpisuje się były gracz Zawiszy - Sebastian Kamiński. Pomocnik Jaroty wykorzystał niefrasobliwość bydgoskich obrońców i niepilnowany uderzył z 11. metra, umieszczając piłkę w bramce.
52'- Dośrodkowanie Komeńdzińskiego zablokowane przez Oczkowskiego. Gracz Zawiszy ucierpiał nieco przy tej ofiarnej interwencji.
50' - Na początku drugiej połowy aktywniejsi są miejscowi, ale nie przekłada się na sytuacje bramkowe.
46 - Rozpoczyna się druga połowa meczu. W zespole gospodarzy dwie zmiany - pojawili się Łażewski i Kgyrer.

45 - Koniec pierwszej połowy. Z relacją wracamy za około kwadrans.
40 - Zawiszanie starają się szanować piłkę i nie dopuszczać rywali w pobliże swojego pola karnego
34 - Zawisza obejmuje prowadzenie! Żylski wyszedł sam na sam z bramkarzem Jaroty. Strzelił w niego, ale piłka odbiła się tak szczęśliwie od napastnika Zawiszy, że wpadła do bramki. Żylski aż złapał się za głowę i z niedowierzaniem ją kręcił, że w taki sposób zdobył bramkę
30 - Żółta kartka dla kierownika Zawiszy za krytykowanie decyzji sędziego
25 - Kibice Zawiszy rozpoczęli doping
21 - Zawisza wyrównuje! Mielcarek uciekł obrońcom, wpadł w pole karne i technicznym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu
17 - Z dystansu strzelał Mielcarek. Jednak w sam środek bramki i Lorek nie miał problemu ze złapaniem piłki. Na trybunach pojawili się fani niebiesko-czarnych.
15 - Zawisza traci gola! Akcja została ponowiona i piłka znowu trafiła do Kamińskiego, który tym razem nie zmarnował okazji
14 - Groźna akcja po prawej stronie zakończona strzałem Kamińskiego, ale Dumieński czujny w bramce odbił piłkę
10 - Na razie dużo walki i mało płynnej gry.
5 - Pierwszy celny strzał gospodarzy. Uderzał zza pola karnego Dunaj. Po chwili kontra Zawiszy, ale Wędzelewski dośrodkował za płasko.
3 - Pierwszy faul dla Zawiszy po starciu Dunaja z Wędzelewskim. Po dośrodkowaniu Tunkiewicza obrońcy Jaroty wybijają piłkę
1 - Pierwszy gwizdek. Zaczęli zawiszanie.
PRZED MECZEM
Witamy z Jarocina gdzie za kilkanaście minut rozpocznie się niezwykle ważne spotkanie dla układu w dolnej części tabeli. Zawisza ma cztery punkty przewagi nad Jarotą, który otwiera strefę spadkową. Przypomnijmy, że to spotkanie jest rozgrywane awansem z rundy rewanżowej. Na inaugurację sezonu w Bydgoszczy niebiesko-czarni przegrali 0:2.