DS
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce rozgrywane w Toruniu cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród zawodniczek i zawodników. Bardzo dobrze spisują się przedstawiciele "Królowej Sportu" z regionu kujawsko - pomorskiego Nadesłane
Sześć medali, dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, zdobyli sportowcy z naszego województwa w dwa początkowe dni 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters rozgrywanych w Arenie Toruń

Mistrzami Europy zostali Marek Mielcarek z Bydgoszczy, który w kategorii wiekowej M75, zdobył złoty medal w skoku wzwyż rezultatem 1.35 m. Złoty medal wywalczył również Wacław Krankowski z Torunia, w pchnięciu kulą. Warto dodać, że mistrzowski tytuł wywalczył w pasjonującym pojedynku kiedy w ostatniej próbie uzyskał wynik 13.04 m. Zresztą całe podium było polskie. Drugie miejsce zajął Andrzej Klimczak z rezultatem 12.72 m. Trzeci był Ryszard Gudaniec z wynikiem 12.20 m.

Natomiast srebrne medale zdobyli: Henryk Wierzchowski (M90) z Torunia w rzucie oszczepem i w rzucie ciężarkiem, Ryszard Zglenicki (M65) z Bydgoszczy w pchnięciu kulą. Z kolei brązowy medal w biegu na 300 m zdobył bydgoszczanin Władysław Angiel (M85).

Po dwóch dniach zmagań Polska w klasyfikacji medalowej zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 55 medali (19 złotych - 20 srebrnych - 16 brązowych). Liderem jest ekipa z Niemiec, która zdobyła 54 medale, ale ma o jeden złoty medal więcej od naszych sportowców.

Mistrzostwa potrwają do soboty. Przypomnijmy, że w rywalizacji bierze udział około 3400 sportowców z 38 krajów Europy i 18 spoza starego kontynentu. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Zachęcamy i zapraszamy do kibicowania.