Dokończenie budowy mariny przy ulicy Tamka oraz kwalifikacja na igrzyska w Londynie 12 zawodników, z których przynajmniej jeden ma wrócić z medalem, to główne cele związku Zawiszy w 2012 r.
Działacze Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza podsumowali działalność w 2011 roku oraz wyznaczyli cele na 2012 rok.
Ubiegły rok obfitował, o czym informowaliśmy, w wiele sukcesów, o których było głośno nie tylko w kraju ale i za granicą. Przypomnijmy tylko, że mistrzami świata w konkurencjach olimpijskich zostali: lekkoatleta Paweł Wojciechowski, kajakarz Piotr Siemionowski, pięciu wioślarzy w ósemce wywalczyło tytuł mistrzów Europy, atletka Aleksandra Klejnowska-Krzywańska została brązową medalistką mistrzostw Europy, a piłkarze awansowali do I ligi. Dodatkowo wielkim sukcesem zakończyła się grudniowa gala z okazji 65-lecia Zawiszy.
Jak poinformowała główna księgowa, zysk netto na koniec 2011 roku wyniósł 114.800 zł, czyli podobnie jak w poprzednim.
- Cieszymy się, że pomimo rosnących kosztów udało się utrzymać wynik taki, jak w poprzednim roku, kiedy prezesem był mój poprzednik Sebastian Chmara - mówił sternik CWZS Waldemar Keister. - To sukces wszystkich członków zarządu, ale i zatrudnionych pracowników.
<!** reklama>W grudniu ubiegłego roku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zadecydował, że związek będzie płacił podatek od nieruchomości w wysokości 180.000 złotych rocznie. Wcześniej był on umorzony. Ta dotkliwa danina dla CWZS, które jest gospodarzem obiektu użyczonego od miasta na 15 lat, nie rozłożyła na łopatki władz związku.
- Zarząd wypracował plan funkcjonowania wliczając w to koszta dodatkowych obciążeń - wyjaśnia Waldemar Keister. - Dzięki racjonalnemu działaniu wszystkich funkcjonujących stowarzyszeń oraz urealnieniu stawki za dzierżawy działających na obiektach podmiotów będziemy w stanie sprostać temu wyzwaniu.
Członkowie związku na walnym zebraniu udzielili absolutorium za 2011 rok zarządowi i komisji rewizyjnej.
Ten rok zapowiada się równie pracowicie i z perspektywami na sukces. Działacze chcą utrzymać pozytywny wynik finansowy, a wszystkie nadwyżki przeznaczać nadal na działalność inwestycyjną i sportową. Kluby zrzeszone w związku podejmą kolejną próbę rywalizacji o I miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. CWZS spodziewa się, że spośród trenujących sportowców 12 wypełni minima na igrzyska olimpijskie, a przynajmniej jeden z nich wróci z medalem. Bardzo duże szanse na awans do ekstraklasy mają piłkarze.
W trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej na Zawiszy powstanie strefa kibica. Szczegóły są na razie uzgadniane z miastem. Największą inwestycją, realizowaną w tym roku, będzie dokończenie budowy przystani na ul. Tamka na Wyspie Młyńskiej. Sekcja Sportów Wodnych jest bardzo zaangażowana w tę sprawę, którą prowadzi miasto. Jej zakończenie przewidywane jest na wrzesień 2012.
- Możecie na mnie liczyć - powiedział do delegatów zastępca prezydenta miasta, Sebastian Chmara. - Nie dlatego, że stąd się wywodzę, ale przede wszystkim, że jest to najlepszy klub w regionie i siła bydgoskiego sportu.