https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marokański bramkarz Bono przenosi się z Sevilli do Al Hilal Rojad. Potężny Bayern Monachium nie mógł równać się z Saudyjczykami

Jacek Kmiecik
@bounouyassine_bono/Instagram
Marokański bramkarz Yassine Bounou, znany jako Bono finalizuje swój transfer z Sevilli do Al Hilal Rijad. Według włoskiego influencera Fabrizio Romano, umowa dotycząca transferu 32-letniego golkipera do saudyjskiego klubu jest już klepnięta. Jeszcze dzisiaj strony sprawdzą dokumenty.

Bono podpisze z Al Hilal kontrakt na okres 3 lat. Sevilla otrzyma za marokańskiego bramkarza 21 milionów euro, w tym premie (struktura transakcji wyniesie 19 + 3 mln euro), co uzgodniono we wtorek, 15 sierpnia, między klubami.

Bono poleciał do Rijadu tuż po meczu o Superpuchar Europy

Jak powiadomił portal Relevo, golkiper poleciał do Arabii Saudyjskiej zaraz po meczu o Superpuchar Europy Sevilli z Manchesterem City (1:1, 4-5 w rzutach karnych), który odbył się w stolicy Grecji – Atenach.

Wcześniej wielkie zainteresowanie Bono wyrażał mistrz Niemiec – Bayern Monachium (Marokańczyk otwierał krótką listę kandydatów do bramki Bawarczyków), ale został zmuszony do wycofania się z negocjacji po złożeniu znacznie atrakcyjniejszej finansowo oferty Al-Hilal.

Bono należał do najlepszych bramkarzy mundialu w Katarze

Bono grał w Sevilli od 2019 roku, a podczas mistrzostw świata 2022 w Katarze należał do najlepszych bramkarzy turnieju, popisuąc się zwłaszcza obroną rzutów karnych w 1/8 finału z Hiszpanią, wprowadzając Maroko do pierwszego w historii awansu do ćwierćfinału mundialu, w którym pokonało Portugalię (1:0), zostając pierwszą afrykańską drużyną, która dotarła do półfinału światowego czempionatu. Yassine zachował cztery czyste konta, najwięcej ze wszystkich bramkarzy w turnieju. Był pierwszym Afrykańczykiem, który osiągnął trzy czyste konta na mistrzostwach świata.

Al Hilal ostatnio sprowadził brazylijskiego skrzydłowego Neymara Juniora z Paris Saint-Germain i finalizuje transfer środkowego serbskiego napastnika Aleksandara Mitrovicia z Fulham.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski