Mariusz Kujawski z Zawiszy na konto Olsztyna

Redakcja
Aż 580 zawodników rywalizowało o medale w długodystansowych mistrzostwach Polski w smoczych łodziach.

<!** Image 2 align=right alt="Image 34892" sub="Zespół Szkół Drzewnych z Bydgoszczy wywalczył brązowy medal w szkołach ponadgimnazjalnych.">Regaty zorganizowane przez trenera Mirosława Jarlińskiego odbyły się na Brdzie. Start i meta były usytuowane na Rybim Rynku. Szkoły miały do pokonania dystans 4 km, a seniorzy 4,5 km. W każdym biegu załogi startowały co 2 minuty na czas.

W drużynie OKS II Olsztyn wystąpili gościnnie znani bydgoscy kajakarze: Mariusz Kujawski (Zawisza), Mateusz Szulc, Łukasz Sobiechowski (obaj Astoria). Wymienieni zawodnicy to wychowankowie SMS Olsztyn. Najbardziej utytułowany z nich 20-letni Mariusz Kujawski wywalczył w tym roku w kajakarstwie klasycznym srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Startował również w jedynce na kilometr na mistrzostwach świata seniorów w Szeged. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Copernicanum Bydgoszcz. Za wystawienie w składzie seniora osada została zdyskwalifikowana.

<!** reklama left>Wyniki. Seniorzy open: 1. OKS II Olsztyn, 2. OKS I Olsztyn, 3. Spójnia Warszawa; miksty seniorów: 1. Wiking Gdańsk, 2. Spójnia Warszawa, 3. Gdański Klub Przygody; szkoły ponadgimnazjalne: 1. ZSSpożywczych Bydgoszcz (nauczyciel WF-u Krzysztof Kuziemski), 2. I LO (Piotr Baldowski), 3. ZSDrzewnych (Marek Młocicki); miksty 1. II LO Malbork, 2. I LO, 3. II LO Gdańsk Topolówka; gimnazja 1. nr 25 Bydgoszcz (Mariusz Słowiński), 2. nr 30 Bydgoszcz (Krzysztof Brzozowski), 3. ZS Samostrzel (Halina Damska).