Marek Badowski i Natalia Bajor najlepsi w grze na czas

Zbigniew Leszczyński i Marek Badowski
W studiu TVP w Warszawie rozegrano turniej pn. LOTTO Superliga Cup. Telewidzom zaprezentowało się dwanaścioro zawodników.

To pierwsza pingpongowa impreza po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W turnieju głównym uczestniczyło ośmiu zawodników - sześciu Polaków i dwóch obcokrajowców, którzy rywalizowali systemem pucharowym. Spotkania rozgrywane były nietypowo na czas - dwie połówki po pięć minut.

W 1/4 finału Daniel Górak wygrał z Samuelem Kulczyckim 25:23, Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok) z Tomaszem Lewandowskim (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) 22:16, Czech Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) z Chińczykiem Qiyao Han (Koping Frac Jarosław) 27:20 i Marek Badowski z Maciejem Kubikiem 24:22.

Bardzo ciekawy przebieg miał pierwszy półfinał z udziałem dawnych kadrowiczów i rówieśników (z rocznika 1983) Góraka i Wanga. Pierwszy z zawodników miał już przewagę sześciu punktów, ale Wandżi odrobił straty i nawet wyszedł na prowadzenie 22:20. Wtedy Górak pokazał większą precyzję w pięciu kolejnych akcjach, a mecz zakończył efektownym atakiem backhandowym. W drugiej potyczce Badowski okazał się wyraźnie lepszy od kolegi klubowego Sirucka.

W finale Badowski szybko odskoczył Górakowi i wygrywał 6:1, ale doświadczony rywal zdołał wyrównać (8:8, 9:9). Końcówka pierwszej części należała do Badowskiego, do przerwy miał zapas pięciu punktów (14:9), a w drugiej połowie jeszcze bardziej zdominował mecz i zwyciężył 32:16.

Przy okazji LOTTO Superliga Cup doszło do rewanżu za finał tegorocznych MP kobiet w Białymstoku, w którym broniąca tytułu Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) pokonała Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn) 4:3. W stolicy znów triumfowała trzykrotna mistrzyni kraju w singlu Bajor - 26:22.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć legendy polskiego tenisa stołowego - Lucjana Błaszczyka. Rozegrał on pokazową grę z Norbertem Stolickim. W pewnym momencie Błaszczyk odbijał równocześnie aż trzema rakietkami - w lewej i prawej dłoni oraz „przymocowaną” do brzucha. A po chwili rywalizował ze Stolickim... talerzem i żelazkiem.

Pomysłodawcami LOTTO Superliga Cup byli Dariusz Szumacher (prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego) i Zbigniew Leszczyński (szef LOTTO Superligi). To jeden z turniejów promujących tenis stołowy - we wrześniu w Warszawie mają się odbyć indywidualne Mistrzostwa Europy.